Литва починає будівництво бази для німецьких військ поблизу кордону з РФ

Джерело: Reuters

19 серпня Литва почала будівництво військової бази для німецьких військ, яка вміщатиме до 4000 солдатів.

Завершити будівництво бази планують до кінця 2027 року. Це буде перша постійна іноземна військова база німецьких військ з часів Другої світової війни.

Німеччина взяла на себе зобов’язання розмістити війська у Литві, поблизу кордону з РФ, у 2023 році. Очільник міноборони ФРН Борис Пісторіус порівняв цей крок з розміщенням союзних військ у Західній Німеччині у часи холодної війни для захисту Західної Європи у випадку вторгнення СРСР.

За підрахунками Литви, будівництво бази вартуватиме понад мільйон євро. Це один з найбільших будівничих проєктів Литви за всю історію країни. У Генштабі Литви зазначили, що військова база ФРН буде “гарантією для населення та як стримуючий фактор, щоб витіснити росіян”.

Базу будують у Руднінкай, що за 20 км від кордону Литви з Росією. База вміщатиме до 4000 військових, матиме місце для зберігання та обслуговування танків та нашої техніки, а також стрілецькі полігони різних розмірів.

Ще близько тисячі німецьких військових та цивільних підрядників розмістять на інших об’єктах у Литві.

Поки що укладено контракти будівництво близько п’ятої частини від усіх запланованих об’єктів. Це викликає занепокоєння, що базу не побудують у встановлений термін. Водночас в литовському уряді запевнили, що решту контрактів укладуть до кінця цього року.

Раніше уряд Німеччини закликав парламент виділити 2,93 мільйона євро на замовлення 105 танків Leopard 2 A8, частину з яких планують перемістити на базу у Литві. Та через бюджетні суперечки модернізація німецької армії опинилась під загрозою.

Литва підвищила витрати на оборону цьогоріч, а уряд підвищив податки на підтримку потреб оборони країни на кілька років, зокрема на будівництво бази. В литовському уряді наголосили, що якщо їхня країна не буде у безпеці, то безпеки не буде й у Німеччині.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.