Рада прийняла законопроєкт про статус військових, які воюють у РФ, та щодо їхніх виплат
Джерело: народний депутат Ярослав Железняк у Телеграмі та голова комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич у Фейсбуці
20 серпня Верховна Рада України прийняла законопроєкт № 11483, який гарантує військовослужбовцям, що беруть участь у бойових діях на території РФ, зокрема в Курській області, такі ж виплати та преференції, як і на передовій. Закон підтримав 321 народний депутат.
Документ забезпечує рівні умови соціального та правового захисту для українських військових, які виконують завдання на території держави-агресора, включно з учасниками операцій у Курській області.
Закон поширюється на військовослужбовців Збройних Сил України, інші військові формування, правоохоронні органи, Службу зовнішньої розвідки та інші спеціальні державні органи, які беруть участь у бойових діях.
Голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич днем раніше наголошував на важливості цього рішення для забезпечення захисників всіма необхідними гарантіями та пільгами, передбаченими для передової.
- Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про позбавлення державних нагород за пропаганду РФ або інші дії проти України. За законопроєкт №11410 проголосував 341 депутат.
- Кабінет міністрів України ухвалив проєкт змін до закону про Збройні сили, що передбачає створення окремого роду військ — Сил безпілотних систем.
- Кабмін схвалив створення служб супроводу, метою яких є забезпечення мотивації та підтримки військовослужбовців, рятувальників, поліцейських та їхніх родин.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.