Китай та РФ розпочали спільні навчання в Японському морі

Джерело: Reuters

16 липня флотилія ВМС Китаю приєдналася до російських військово-морських і повітряних сил у Японському морі під час навчань, спрямованих на “захист безпеки стратегічних водних шляхів”.

Навчання під кодовою назвою “Північ.Взаємодія-2023” знаменують посилення військового співробітництва між Китаєм і Росією після вторгнення Москви в Україну та проводяться, оскільки Пекін продовжує відкидати заклики США відновити військову комунікацію.

Експерти припускають, що навчання можуть бути відповіддю на посилення співпраці Вашингтона з Токіо і Сеулом.

Зауважується, що китайська флотилія з п’яти військових кораблів і чотирьох корабельних вертольотів, вийшла зі східного порту Циндао і зустрінеться з російськими військами в “заздалегідь визначеному районі”.

За кілька днів до того, як Росія повномасштабно вдерлася в Україну в лютому 2022 року, глава РФ Путін і президент Китаю Сі Цзіньпін оголосили про “безмежне” партнерство, яке, за їхніми словами, було спрямоване на протидію впливу Сполучених Штатів.

Одним із визначних напрямків партнерства є військове співробітництво.

Під час зустрічі міністра оборони Китаю Лі Шанфу з командувачем російського флоту адміралом Миколою Євменовим у Пекіні обидві сторони узгодили “зміцнення військових зв’язків”.

Зауважимо, 16 липня Сполучені Штати Америки, Японія та Південна Корея провели спільні військово-морські навчання з протиракетної оборони, аби протистояти зростаючим ядерним і ракетним загрозам з боку КНДР.

Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.

Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.

Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.

Працівники Національного антикорупційного бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури прокоментували численні акції протести у низці міст після ухваленням Верховною Радою поправок до законопроєкту №1244, що фактично нівелюють незалежність НАБУ та САП.