Китай та РФ розпочали спільні навчання в Японському морі

Джерело: Reuters

16 липня флотилія ВМС Китаю приєдналася до російських військово-морських і повітряних сил у Японському морі під час навчань, спрямованих на “захист безпеки стратегічних водних шляхів”.

Навчання під кодовою назвою “Північ.Взаємодія-2023” знаменують посилення військового співробітництва між Китаєм і Росією після вторгнення Москви в Україну та проводяться, оскільки Пекін продовжує відкидати заклики США відновити військову комунікацію.

Експерти припускають, що навчання можуть бути відповіддю на посилення співпраці Вашингтона з Токіо і Сеулом.

Зауважується, що китайська флотилія з п’яти військових кораблів і чотирьох корабельних вертольотів, вийшла зі східного порту Циндао і зустрінеться з російськими військами в “заздалегідь визначеному районі”.

За кілька днів до того, як Росія повномасштабно вдерлася в Україну в лютому 2022 року, глава РФ Путін і президент Китаю Сі Цзіньпін оголосили про “безмежне” партнерство, яке, за їхніми словами, було спрямоване на протидію впливу Сполучених Штатів.

Одним із визначних напрямків партнерства є військове співробітництво.

Під час зустрічі міністра оборони Китаю Лі Шанфу з командувачем російського флоту адміралом Миколою Євменовим у Пекіні обидві сторони узгодили “зміцнення військових зв’язків”.

Зауважимо, 16 липня Сполучені Штати Америки, Японія та Південна Корея провели спільні військово-морські навчання з протиракетної оборони, аби протистояти зростаючим ядерним і ракетним загрозам з боку КНДР.

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.

Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.

Завтра, 23 листопада, Україна долучиться до щорічної акції “Запали Свічку пам’яті”, присвяченої вшануванню жертв Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.