Київ доєднався до міжнародної програми Refill для боротьби з пластиком
Джерело: пресслужба КМДА
Київ долучається до міжнародної програми Refill, що спрямована на зменшення кількості використання одноразового пластику мешканцями міст. У столиці проєкт реалізується Департаментом захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА спільно з громадською організацією “ЛУН Місто”.
Застосунок Refill дає змогу знайти найближчий до вас заклад, де можна безплатно набрати воду в екологічну пляшку, взяти каву у власну термокружку або їжу в ланчбокс. Також у застосунку відображатимуться міські бювети або фонтанчики, де можна набрати питну воду. Таким чином сьогодні Київ приєднується до кампанії, яка нараховує понад 335 тисяч пунктів Refill у всьому світі. Це важливий крок для нашого міста в боротьбі із забрудненням пластиком, – повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.
За словами директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Олександра Возного, Київ розраховує на активну залученість місцевого бізнесу та містян у проєкті.
З моменту запуску в 2015 році рух Refill уже допоміг зекономити понад 60 мільйонів пластикових пляшок із водою. Ми закликаємо місцевий бізнес активно долучатися до цієї кампанії, безплатно реєструючись у додатку або за посиланням, а киян – користуватися застосунком Refill та відмовлятися від зайвого пластику, – пояснив Возний.
Нині застосунок Refill у Києві працює в тестовому режимі – заклади-учасники та локації з бюветами та фонтанчиками додаватимуть поступово. Також поки користувачам доступна лише англомовна версія додатку, однак незабаром планується реліз української версії застосунку.
Ми повідомляли, що українські законотворці напрацьовують законопроєкт, який дозволить імплементувати Директиву 2019/904 про зменшення впливу деякої пластикової продукції на довкілля.
Також інформували, що Міндовкілля спільно з ДУ “Офіс із залучення та підтримки інвестицій” шукатимуть зацікавлених інвесторів для пілотних проектів з будівництва сміттєобробних заводів на Київщині, Івано-Франківщині та у Закарпатській області.
У січні, під час воркшопу, організованого Міндовкіллям спільно з урядом Швеції, стало відомо, що Швеція готова сприяти реалізації реформи управління відходами в Україні.
Також стало відомо, що в Україні посилять вимоги до експлуатації полігонів та сміттєзвалищ – відтак нові правила мають повністю відповідати європейським стандартам та сприяти підтриманню стану екологічної безпеки. Міндовкілля вже розробило відповідний документ, який встановлюватиме європейські вимоги до полігонів та сміттєзвалищ. Його неодноразово обговорювали з експертами, громадськістю та учасниками ринку.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що орієнтовні збитки довкіллю внаслідок удару РФ по нафтобазі на Харківщині вже становлять понад 30 мільйонів гривень.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що збитки довкіллю Причорноморського регіону становлять майже 305 млрд гривень.
- Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що українські прокурори вперше повідомили про підозру у скоєнні злочину екоциду, разом зі злочином агресії та воєнними злочинами, російському генерал-полковнику та чотирьом його підлеглим.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.