ЄС відхилив запит Угорщини та Словаччини на переговори щодо нафтових санкцій

Джерело: Reuters

Європейська комісія відхилила прохання Угорщини та Словаччини виступити посередником у процедурі консультацій з Україною щодо санкцій, запроваджених проти російської нафтовидобувної компанії “Лукойл”, повідомив у п’ятницю речник Комісії.

“Служби Комісії попередньо дійшли висновку, що термінові консультації не виправдані”, – сказав речник.

Він додав, що у Брюсселя немає ознак того, що санкції України створили ризик для європейської безпеки енергопостачання, оскільки російська нафта все ще надходить через нафтопровід “Дружба”, який з’єднує Росію через Україну з Чехією, Словаччиною та Угорщиною.

“Схоже, що санкції, введені Україною проти “Лукойлу”, не впливають на поточні операції з транзиту нафти через “Дружбу”, які здійснюють трейдерські компанії, оскільки “Лукойл” не є формальним власником нафти”, – сказав речник.

Словаччина та Угорщина поскаржилися в Брюссель на рішення України включити “Лукойл” у свій список санкцій, заявивши, що це заважає їм купувати російську нафту.

Цього тижня Угорщина надала Комісії додаткову інформацію з цього питання, яку Комісія проаналізує.

Довідка. Україна ввела санкції проти “Лукойлу” ще у 2018 році, які включали заборону на виведення капіталів, обмеження торгових операцій та заборону на участь у приватизації. У червні цього року обмеження розширили, включаючи транзит.

П’ятий президент України Петро Порошенко заявив про необхідність припинення транзиту російської нафти через територію України, зокрема нафтопроводом “Дружба”.

У Донецькій області затримали 50-річну працівницю місцевого закладу харчування, яка працювала на росіян та коригувала удари РФ по Силах оборони у прифронтових районах.

Президент Володимир Зеленський провів першу розмову з новим Папою Римським Левом XIV.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України опублікувало технічні деталі нової російської крилатої ракети S8000 “Бандероль”.

Триває 1174-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 967 тисяч осіб.