ЄС відхилив запит Угорщини та Словаччини на переговори щодо нафтових санкцій
Джерело: Reuters
Європейська комісія відхилила прохання Угорщини та Словаччини виступити посередником у процедурі консультацій з Україною щодо санкцій, запроваджених проти російської нафтовидобувної компанії “Лукойл”, повідомив у п’ятницю речник Комісії.
“Служби Комісії попередньо дійшли висновку, що термінові консультації не виправдані”, – сказав речник.
Він додав, що у Брюсселя немає ознак того, що санкції України створили ризик для європейської безпеки енергопостачання, оскільки російська нафта все ще надходить через нафтопровід “Дружба”, який з’єднує Росію через Україну з Чехією, Словаччиною та Угорщиною.
“Схоже, що санкції, введені Україною проти “Лукойлу”, не впливають на поточні операції з транзиту нафти через “Дружбу”, які здійснюють трейдерські компанії, оскільки “Лукойл” не є формальним власником нафти”, – сказав речник.
Словаччина та Угорщина поскаржилися в Брюссель на рішення України включити “Лукойл” у свій список санкцій, заявивши, що це заважає їм купувати російську нафту.
Цього тижня Угорщина надала Комісії додаткову інформацію з цього питання, яку Комісія проаналізує.
Довідка. Україна ввела санкції проти “Лукойлу” ще у 2018 році, які включали заборону на виведення капіталів, обмеження торгових операцій та заборону на участь у приватизації. У червні цього року обмеження розширили, включаючи транзит.
- Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо зателефонував главі українського уряду Денису Шмигалю зі скаргами на санкції проти РФ, через які його країна припинила отримувати нафту.
- 1 серпня речник Єврокомісії Балаш Ужвар заявив про відсутність ризиків для безпеки після санкцій України на транзит російської нафти до Словаччини та Угорщини.
- Словаччина пригрозила Україні запровадити “взаємні заходи” через припинення транзиту нафти російської компанії “Лукойл”. Президент Словаччини Пітер Пеллегріні та міністр оборони Роберт Калиняк висловили незадоволення рішенням України.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.
Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.