ЄС поки не рекомендує відправляти військових інструкторів в Україну – ЗМІ
Джерело: Reuters з посиланням на Welt am Sonntag
Дипломатична служба Євросоюзу закликала країни-члени блоку краще адаптувати місію з військової підготовки України, відповідно до потреб Києва. Водночас вони не стали рекомендувати блоку направити військових інструкторів в Україну.
Місія EUMAM розпочала роботу у листопаді 2022 року і за цей час підготувала близько 60 000 українських військових. Навчання в основному відбувались у Польщі та Німеччині. У листопаді термін роботи місії завершується, однак її планують продовжити ще на два роки.
“Потрібно навчати солдатів ЗСУ на тому ж обладнанні, яке вони використовуватимуть на полі бою”, – мовиться у звіті.
У ньому також вказано, що міністри оборони країн Європейського Союзу обговорять це питання наступного тижня. У звіті також зазначено, що через нестачу обладнання радянського зразка була однієї з проблем поточного навчання.
У травні Україна закликала ЄС проводити деякі навчання на українській території, проте у ЄС думки щодо цього розділились. Противники цього остерігаються, що це втягне блок у війну. Вони також сумніваються, що Україна зможе захистити навчальні об’єкти від російських атак.
Однак у звіті мовиться, що запит Києва може бути частково задоволений. Зокрема інструкторів можуть відправити у навчальні центри у “дискретній формі” якомога далі від поля бою, до прикладу, у західні області України. Однак навіть у такій формі дипломатична служба не рекомендує відправляти інструкторів.
“Цілком очевидно, що військова присутність ЄС на території України буде оцінюватись Росією як провокація. Той факт, що Росія може сягти будь-якої точки України своїми балістичними ракетами та БпЛА, свідчить про найвищий рівень загрози для розташування військового персоналу ЄС”, – наголошується у звіті.
Окрім цього, у звіті порушують питання необхідності евакуації військ ЄС у випадку надзвичайної ситуації та логістичних умовах, пов’язаних з наданням інструкторам житла, навчальних майданчиків. У звіті мовиться, що деякі захисні заходи, такі як захист від повітряних атак, не можуть бути виконані.
“Якщо будуть виконані необхідні політичні та оперативні умови, розташування військового персоналу ЄС на території України можливе”, – мовиться у документі.
Зазначається, що спершу потрібно буде провести додатковий аналіз, аби оцінити всі ризики та переваги.
Водночас у звіті вказано, що ЄС рекомендує створити координаційну групу у Києві та вивчити можливості проведення навчання ближче до кордонів України та підготувати більше українських інструкторів.
- Уряд Болгарії ухвалив рішення про дозвіл на участь військовослужбовців Збройних сил Республіки в операції НАТО з надання допомоги Україні у сфері безпеки та навчання.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.