НБУ зреагував на журналістське розслідування про російських власників мережі мікрокредитів
Джерело: Схеми
Національний банк України визнав небездоганною ділову репутацію мікрокредитних компаній “Просто Позика” та “Тайм Кредит” та їхніх власників, які, як встановили журналісти-розслідувачі, є громадянами Росії.
Відповідне рішення в НБУ ухвалили 22 серпня у зв’язку з тим, що власники – подружжя Андрія та Наталії Манучарових – надали регулятору недостовірну інформацію про те, що не мають громадянства та податкового резидентства Російської Федерації.
Голова Нацбанку Андрій Пишний зазначив, що це рішення поки – “проміжний етап”, та повідомив, що наразі в НБУ триває перевірка всіх небанківських фінансових компаній щодо наявності будь-яких зв’язків з країною-агресором.
Зазначені особи надали Національному банку недостовірну інформацію про те, що вони не мають громадянства та податкового резидентства Російської Федерації, що є ознакою небездоганної ділової репутації як власників істотної участі, так і самих фінансових компаній, – мовиться у рішенні Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг за 22 серпня.
Пишний повідомив, що регулятор отримав підтвердження “наявності у вказаних фізичних осіб громадянства та податкового резидентства РФ, зокрема і підтвердження від державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями”.
НБУ проводить системну роботу, реалізуючи концепцію нульової толерантності до будь-якої присутності російського впливу – як на рівні істотної участі, так і на рівні обмеження і контролю за можливими бізнес-зв’язками, – зазначив Пишний.
У рішенні Комітету також мовиться, що “Національний банк здійснить подальші дії щодо ТОВ “Тайм Кредит” та ТОВ “Просто Позика”, пов’язані з визнанням ділової репутації фінансових компаній та їх власників небездоганною”.
Згідно з процедурою, фінальним рішенням Комітету Нацбанку може стати анулювання ліцензій на діяльність цих мікрокредитних компаній.
Нині також триває перевірка усіх небанківських фінансових організацій на наявність російського впливу чи зв’язків з країною-агресором.
- Деякі іноземні компанії, які намагаються вийти з російського ринку, постають перед значними витратами, оскільки влада РФ вимагає великі знижки на активи, що продаються.
- Компанія Unilever, яку вже понад рік критикують за те, що вона залишилася в Росії, заявила 25 липня, що може припинити, продати або зберегти свою діяльність там, але зазначила, що “найкращим із поганих” варіантом є “продовження нашого бізнесу, але в дуже обмежений спосіб”.
- Французька компанія роздрібної торгівлі спортивними товарами Decathlon таємно продовжує продаж одягу в РФ, попри офіційний вихід із ринку.
22 грудня Україна традиційно вшановує працівників енергетичної галузі, які забезпечують стабільне енергопостачання та відновлення інфраструктури в умовах війни. На сьогодні енергетикам доводиться працювати під постійними обстрілами та відновлювати енергетику в будь-яку погоду.
Українські прикордонники зафіксували найбільший пасажиропотік за останні роки. За минулу добу кордон України перетнули 150 000 осіб.
Деякі африканські країни налагоджують зв’язки з російською організацією, яка стоїть за рекрутинговою програмою по набору персоналу для військових заводів в РФ.
Російські війська вчинили черговий злочин, розстрілявши групу українських військовополонених. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час візиту на Сумщину передав артилерійським бригадам Збройних Сил України комплекси протидії засобам технічної розвідки “Ай-Петрі СВ”. Ці системи призначені для захисту артилерійських підрозділів від атак російських дронів-камікадзе, таких як “Ланцет” та інші, здатних знищувати артилерійські установки.