Рада ЄС відмовила російському мільярдеру Фрідману у знятті всіх санкцій — ЗМІ

Джерело: росЗМІ

Рада ЄС відмовилася зняти всі санкції із засновника “Альфа-груп” російського мільярдера Михайла Фрідмана, попри виграний раніше суд.

У квітні 2024 року Суд Європейського Союзу задовольнив позов Фрідмана та його бізнес-партнера Петра Авена, визнавши незаконним включення їх до списку санкцій після початку російського вторгнення в Україну.

Однак це рішення стосувалося лише первісного включення Фрідмана та Авена до списку санкцій, в якому запровадження обмежень обґрунтовувалося їхніми зв’язками в російських владних колах, зокрема з Путіним.

Тоді як у березні 2023 року Рада ЄС знову включила Авена та Фрідмана до списку санкцій, у якому вказали вже іншу підставу. У цьому документі росіян називають “провідними бізнесменами, залученими до сектору економіки, що забезпечує суттєве джерело доходу уряду РФ, який несе відповідальність за анексію Криму та дестабілізацію України”.

Це рішення росіяни оспорюють окремо. Позови мільярдерів поки що не розглянуті.

Раніше ми поінформували, що Михайло Фрідман подав позов до Люксембургу, оскаржуючи санкції, які призвели до заморожування його активів у цій країні. Бізнесмен звернувся до Гонконзького міжнародного арбітражного центру (HKIAC) із вимогою компенсації у розмірі 16 мільярдів доларів, аргументуючи це незаконною експропріацією його активів у рамках санкцій Євросоюзу.

Довідка. Михайло Фрідман народився у Львові, але має громадянство Росії та Ізраїлю. На сьогодні він є одним із найбагатших людей Росії. Фрідман є резидентом Великої Британії і раніше володів численними активами в Україні, включаючи частки в українському підрозділі Альфа-Банку, “Київстар” та інших. Після початку війни українські активи Фрідмана, включаючи банк Sense Bank, націоналізували.

Фрідман роками будував бізнес та імідж бізнесмена-космополіта без наявності громадянства України. Наприклад, аналітики Trap Aggressor виявляли, що російський “Альфа банк” кредитував підприємства російського військово-промислового комплексу після анексії Криму та збройної агресії армії РФ на Донбасі у 2014 році.

Фрідман перебуває під санкціями США, ЄС та Великої Британії, хоча він публічно не підтримував війну Росії проти України і не висловлювався проти дій російської влади. Британський уряд називав його “прокремлівським олігархом”, але Фрідман це заперечував.

Мінфін США та західні журналісти пов’язували тісними зв’язками Фрідмана і президента РФ Володимира Путіна ще з часів його роботи в КДБ СРСР.

Польща здійснила екстрадицію до України одного з підозрюваних у справі щодо заволодіння нерухомістю (14 будівель) ДП “Національна кінематека України” вартістю майже 42 млн грн, а саме колишнього керівника товариства, яке протиправно набуло у власність обʼєкти нерухомості.

Виборці у шести ключових штатах США, що вагаються, переконані, що кандидат у президенти від Республіканської партії Дональд Трамп з більшою ймовірністю, ніж кандидатка від Демократичної партії Камала Гарріс, зможе вирішувати зовнішньополітичні питання.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував виступ стендап-коміка Антона Стенюка та його “жарт” про “вбивство мусульман”.

Американська компанія Boeing погодилася визнати провину у кримінальній справі щодо двох катастроф літаків 737 Max, у яких загинули 346 осіб.

Американська співачка та акторка Селена Гомес відповіла хейтерам, котрі розкритикували її нещодавню публічну заяву про те, що вона не зможе сама виносити дитину. Попри те, що багато хто підтримав виконавицю, були й ті, хто звинуватив у спробах привернути до себе увагу і викликати жалість.