РФ витратила на ранковий масований обстріл майже $1,3 мільярда – ЕП
Джерело: Економічна правда
Один з найбільших масованих ударів РФ по Україні 26 серпня коштував ворогу близько 1,26 млрд доларів.
Згідно з інформацією Повітряних сил ЗСУ, росіяни запустили по Україні:
- 109 ударних БпЛА типу “Shahed-136/131”;
- 77 крилатих ракет Х-101;
- 3 крилаті ракети Х-22;
- 28 крилаті ракети морського базування “Калібр”;
- 6 балістичні ракети “Іскандер-М”;
- 3 аеробалістичні ракети Х-47М2 “Кинджал”
- 10 керованих авіаційних ракет Х-59/Х-69
Водночас БпЛА Shahed-136/131 може коштувати від 49 тис. дол, якщо говорити про власне виробництво РФ, до 290 тис. дол, якщо мова – про імпорт з Ірану. У виданні взяли за основу середню ціну, яка планувалась для імпорту з Ірану – 193 тис. дол. Отже, 109 ударних БПЛА “Шахед” коштували РФ близько 21,3 млн дол.
Ціна аеробалістичної ракети Х-47М2 “Кинджал” становить 10 млн дол., загальна сума випущених ракет – 30 млн дол.
Вартість ракети Х-22 оцінюють в 1 млн дол., тобто загальна сума за випущені ракети становить 3 млн дол.
Ракета Х-101 коштує 13 млн дол. за одиницю, загальна сума випущених ракет цього типу складає 1 млрд дол.
За інформацією Defence Express, вартість однієї ракети “Калібр” – 6,5 млн дол, отже загальна сума витрат на цю ракету становила 182 млн дол.
Ракети Х-59/Х-69 вартують по 0,5 млн дол. за одиницю, таким чином загальна сума випущених ракет цього типу складає 5 млн дол.
Балістична ракета “Іскандер-М” може коштувати 3 млн дол., загальна вартість усіх випущених ракет цього типу – 18 млн дол.
Отже, загальна сума, яку Росія витратила на ранкову атаку 26 серпня по Україні, становить 1,26 млрд дол.
Раніше Зеленський заявив, що російська атака по Україні 26 серпня стала однією з найбільших. ЗС РФ використали понад сотню ракет різних типів та близько сотні “шахедів”. Атаку спрямували по критичній цивільній інфраструктурі.
Зокрема російську атаку на енергооб’єкти 26 серпня віднесуть до однієї з наймасовіших, сказав радник прем’єр-міністра України, член наглядової ради “Укренерго” Юрій Бойко.
Ми повідомляли, щоночі небо над Україною мужньо боронять ЗСУ, використовуючи зокрема передане західними партнерами озброєння. І попри те, що ворог витрачає сотні мільйонів доларів на масовані удари по нашій території, вартість захисту України подекуди перевищує витрати Росії.
- Зранку 26 серпня одним з атакованих енергооб’єктів силами ЗС РФ стала Київська гідроелектростанція (ГЕС), що знаходиться біля міста Вишгород. На відео видно пожежу та руйнування.
- Зранку 26 серпня росіяни атакували 15 областей України, застосувавши різні види озброєння. Яка ситуація по регіонах – за посиланням.
- Ситуація в енергетичній сфері України залишається складною після ракетного обстрілу 26 серпня з боку Росії. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, наслідки ударів ще уточнюються.
- Згідно з даними Генштабу, за 2024 рік українські військові вразили вже 277 засобів ППО РФ – більше, ніж за 2022 рік. Протягом минулих місяців значних втрат завдають росіянам в окупованому Криму: за травень-червень ЗСУ вразили на півострові 15 засобів ППО – С-300, С-350, С-400.
19 грудня на пресконференції на саміті лідерів ЄС президент Володимир Зеленський повідомив, що є підтвердження про передачу систем ППО від Канади та Німеччини.
Командиру 211-ї понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ Олегу Побережнюку обрано запобіжний захід. Його підозрюють у зловживанні службовим становищем, а саме через інформацію щодо знущання та катування військових ЗСУ.
На пресконференції президента Росії Володимира Путіна розгорнули прапор 155-ї окремої бригади морської піхоти РФ. У серпні військові цієї бригади заявляли, що відрізали голову українському захиснику.
Данія виділяє 2,1 мільярда данських крон (понад 281 мільйон євро) на посилення української протиповітряної оборони.
Верховна Рада 19 грудня проголосувала за запит до президента Володимира Зеленського з проханням позбавити Юрія Бойка звання Героя України. Це рішення підтримали 232 народні депутати.