У Росії розкритикували МАГАТЕ після відвідин Курської АЕС
Джерело: Reuters
У Росії розкритикували Міжнародне агенство з атомної енергетики (МАГАТЕ) після того, як його очільник Рафаель Гроссі відвідав Курську АЕС.
Візит Гроссі відбувся 27 серпня. Він попередив про загрозу ядерної небезпеки на станції і додав, що оглянув пошкодження, спричинене ударом БпЛА, в якому РФ звинуватила Україну. Однак сам Гроссі не сказав, хто відповідальний за атаку.
Росія після цього заявила, що МАГАТЕ повинно зайняти “об’єктивнішу та зрозумілішу” позицію щодо ядерної безпеки. Зокрема таку позицію висловила речниця МЗС РФ Марія Захарова, водночас заперечуючи те, що вона хоче, аби МАГАТЕ мало проросійську позицію.
“Ми бачимо і оцінки, і роботу цієї структури, але кожного разу хочемо об’єктивнішого та чіткішого висловлення позицій цієї структури. Не на користь нашої країни, не на користь підтвердження позиції Москви, а на користь фактів с однією чіткою метою: забезпечити безпеку та не допустити розвитку сценарію з катастрофічним шляхом, до якого на всіх штовхає київський режим”, – сказала вона.
Україна не реагувала на звинувачення РФ про те, що ЗСУ нібито атакували Курську АЕС.
Гроссі у межах візиту сказав, що станція збудована за радянським проєктом і є вразливою, бо немає захисного купола, який би захищав її від атак БпЛА, ракет чи артилерії.
На прохання журналіста засудити пошкодження від БпЛА як “ядерну провокацію України”, Гроссі сказав, що не може “вказувати пальцем”.
“Знову ж, вказувати пальцем – це те, до чого я, як гендиректор МАГАТЕ, повинен ставитись дуже серйозно. Але очевидно, що неможна відокремити те, що ми бачили тут, від нещодавньої воєнної активності, яку ми бачили”, – сказав він.
- Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі заявив, що безпека на окупованій Запорізькій АЕС погіршується після удару безпілотника поблизу станції.
Білий дім призупинив використання поліграфів у Пентагоні після того, як старший радник міністра оборони Піта Гегсета Патрік Вівер поскаржився, що може стати об’єктом перевірки.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити 300 мільйонів гривень на підтримку університетів у прифронтових та прикордонних регіонах.
У п’ятницю, 26 липня, Туреччина встановила новий рекорд температури для континентальної Європи — +50,5°C. Цей показник зафіксували в районі Сілопі провінції Ширнак.
Петер Мадяр, лідер угорської опозиційної партії “Тиса” висловився проти прискореного вступу України до Європейського Союзу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.