Поліція США вже використовує штучний інтелект для створення звітів
Джерело: Vice
В Оклахома-Сіті, США, поліція почала експериментувати з використанням штучного інтелекту (ШІ) для написання звітів про злочини. Зазвичай, офіцери власноруч складають ці документи після інцидентів, що може займати до 45 хвилин.
Тепер, коли сержант Мет Гілмор та його собака К-9 шукали підозрюваних, він вирішив доручити ШІ скласти першу чернетку його звіту, замість того, щоб робити це особисто. Результат перевершив його очікування: звіт виявився точнішим і детальнішим, ніж той, який він міг би написати сам.
Нова практика вже поширюється по всій країні, де різні поліцейські департаменти почали тестувати ШІ для складання звітів. Продукт під назвою Draft One, розроблений компанією Axon, автоматично транскрибує звук, записаний натільними камерами, і на основі цього пише чернетку звіту. Потім офіцер перевіряє і відправляє готовий документ. Це значно скорочує час, який поліцейські витрачають на рутинну роботу, дозволяючи їм зосередитися на виконанні своїх основних обов’язків.
Однак використання ШІ не обходиться без ризиків і суперечностей. Викликає занепокоєння те, що технологію розробила та ж компанія, яка постачає електрошокери для поліцейських департаментів. Критики, як от Авреліус Франциско з Foundation for Liberating Minds в Оклахома-Сіті, вважають, що, полегшуючи роботу поліцейських, це може погіршити ситуацію для окремих спільнот, зокрема чорношкірих.
До того ж, існують побоювання щодо його надійності. Штучний інтелект може припуститися помилки, а також вигадувати інформацію, що може мати серйозні наслідки, особливо коли йдеться про правові документи.
- Кабмін вніс зміни до Положення про Єдиний державний вебпортал електронних послуг, що дозволяє відповідати користувачам за допомогою штучного інтелекту.
- В Одесі лікарі долучили штучний інтелект до діагностики головного мозку.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.