На півдні Африки дівчат видають заміж, щоб забезпечити свої сім’ї їжею

Джерело: звіт ActionAid

Через аномальну посуху в країнах Південної Африки деякі сім’ї вдаються до примусових шлюбів дівчат і жінок.

Південноафриканський регіон постраждав від найсильнішої посухи за останні 100 років, залишивши 56,8 мільйона людей без продовольчої безпеки. За даними ООН, посуха особливо сильно вплинула на молодих жінок і дівчат, підвищивши ризик насильства, експлуатації та маргіналізації через економічні труднощі та соціальну нестабільність.

“Усі мої заощадження пішли на їжу — через брак їжі ми іноді спимо на голодний шлунок. Багато свердловин пересохло, нам доводиться долати дуже великі відстані, щоб знайти воду”, – розповідає Джоан, 29-річна жінка із Замбії.

Посуха обмежила економічні можливості фермерських громад. Через це деякі сім’ї вдаються до примусових і ранніх шлюбів дівчат в обмін на їжу.

“Засуха значно впливає на молодих жінок і дівчат, яких часто видають заміж, щоб забезпечити себе продовольчими ресурсами. У багатьох випадках ці дівчата також повинні покладатися на своїх чоловіків у питаннях харчування та задоволення всіх основних потреб, що також може зробити їх вразливими до гендерно зумовленого насильства. Всі зусилля, яких ми докладаємо, щоб утримати дівчат у школі, йдуть нанівець”, – сказала Емілі, 19-річна дівчина з села Сіамулува в Замбії.

Зростання неоплачуваної хатньої роботи та обмежений доступ до послуг підвищують вразливість жінок до експлуатації та насильства.

“Молоді люди не можуть отримати допомогу від посухи, і ми не отримуємо жодної допомоги від уряду. Якщо ситуація залишиться такою, як виживуть молоді жінки?”, – каже Ньярадзо, 24-річна жінка із Зімбабве.

В організації ActionAid закликають політиків вжити негайних заходів для розв’язання проблем міграції, гендерного насильства, охорони здоров’я, харчування та освіти під час кризових ситуацій.

Прешес Кадвала, 24 роки, з Малаві, сказала:

“Настав час вам (лідерам) поставити добробут людей на перше місце, перш ніж думати про прибуток. Переоцініть фінансові пріоритети і практику, щоб переконатися, що добробут людей не затьмарюється мотивами отримання прибутку”.

За даними синоптиків, у неділю, 20 квітня, в Україні збережеться тепла погода, подекуди- короткочасний дощ.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.