На півдні Африки дівчат видають заміж, щоб забезпечити свої сім’ї їжею
Джерело: звіт ActionAid
Через аномальну посуху в країнах Південної Африки деякі сім’ї вдаються до примусових шлюбів дівчат і жінок.
Південноафриканський регіон постраждав від найсильнішої посухи за останні 100 років, залишивши 56,8 мільйона людей без продовольчої безпеки. За даними ООН, посуха особливо сильно вплинула на молодих жінок і дівчат, підвищивши ризик насильства, експлуатації та маргіналізації через економічні труднощі та соціальну нестабільність.
“Усі мої заощадження пішли на їжу — через брак їжі ми іноді спимо на голодний шлунок. Багато свердловин пересохло, нам доводиться долати дуже великі відстані, щоб знайти воду”, – розповідає Джоан, 29-річна жінка із Замбії.
Посуха обмежила економічні можливості фермерських громад. Через це деякі сім’ї вдаються до примусових і ранніх шлюбів дівчат в обмін на їжу.
“Засуха значно впливає на молодих жінок і дівчат, яких часто видають заміж, щоб забезпечити себе продовольчими ресурсами. У багатьох випадках ці дівчата також повинні покладатися на своїх чоловіків у питаннях харчування та задоволення всіх основних потреб, що також може зробити їх вразливими до гендерно зумовленого насильства. Всі зусилля, яких ми докладаємо, щоб утримати дівчат у школі, йдуть нанівець”, – сказала Емілі, 19-річна дівчина з села Сіамулува в Замбії.
Зростання неоплачуваної хатньої роботи та обмежений доступ до послуг підвищують вразливість жінок до експлуатації та насильства.
“Молоді люди не можуть отримати допомогу від посухи, і ми не отримуємо жодної допомоги від уряду. Якщо ситуація залишиться такою, як виживуть молоді жінки?”, – каже Ньярадзо, 24-річна жінка із Зімбабве.
В організації ActionAid закликають політиків вжити негайних заходів для розв’язання проблем міграції, гендерного насильства, охорони здоров’я, харчування та освіти під час кризових ситуацій.
Прешес Кадвала, 24 роки, з Малаві, сказала:
“Настав час вам (лідерам) поставити добробут людей на перше місце, перш ніж думати про прибуток. Переоцініть фінансові пріоритети і практику, щоб переконатися, що добробут людей не затьмарюється мотивами отримання прибутку”.
- Іракські законодавці запропонували проєкт закону, який дозволить видавати заміж дівчат віком від 9 років. Це викликало протести по всій країні.
- Іранську співачку Зару Есмаїлі заарештували за те, що місяць тому вона публічно виконала пісню Емі Вайнгауз “Back to Black” на вулиці Тегерана без обов’язкового хіджаба.
- Угруповання “Талібан”, яке править в Афганістані, видало низку нових законів, які обмежують права людей. Зокрема, вони заборонили жінкам публічно співати та читати.
- Після зґвалтування і вбивства 31-річної лікарки в Калькутті (Індія), місцеві медики уже понад тиждень продовжують протестувати, попри заклики уряду повернутися до роботи.
- Спортсменку-біженку Маніжу Талаш дискваліфікували зі змагань з брейк-дансу на Олімпійських іграх за накидку з написом “Free Afghan Women”.
Президент США Дональд Трамп заявив, що країни, які підтримують “антиамериканську політику” БРІКС, зіткнуться з додатковими 10% тарифами.
Російські безпілотники влучили в будівлю Харківського обласного ТЦК, а також поблизу Запорізького обласного ТЦК, внаслідок чого четверо осіб зазнали поранень.
Карикатуристка видання The Guardian Нікола Дженнінгс у своїй новій роботі піддала критиці дії президента США Дональда Трампа у контексті війни Росії проти України.
У Петриківському районі Дніпропетровської області перекинувся двоповерховий пасажирський автобус, внаслідок чого одна людина загинула, ще 17 – постраждали.
У Московській області РФ зазнав атаки Краснозаводський хімічний завод, де виробляють вибухові речовини й компоненти для ракетного озброєння.