На півдні Африки дівчат видають заміж, щоб забезпечити свої сім’ї їжею

Джерело: звіт ActionAid

Через аномальну посуху в країнах Південної Африки деякі сім’ї вдаються до примусових шлюбів дівчат і жінок.

Південноафриканський регіон постраждав від найсильнішої посухи за останні 100 років, залишивши 56,8 мільйона людей без продовольчої безпеки. За даними ООН, посуха особливо сильно вплинула на молодих жінок і дівчат, підвищивши ризик насильства, експлуатації та маргіналізації через економічні труднощі та соціальну нестабільність.

“Усі мої заощадження пішли на їжу — через брак їжі ми іноді спимо на голодний шлунок. Багато свердловин пересохло, нам доводиться долати дуже великі відстані, щоб знайти воду”, – розповідає Джоан, 29-річна жінка із Замбії.

Посуха обмежила економічні можливості фермерських громад. Через це деякі сім’ї вдаються до примусових і ранніх шлюбів дівчат в обмін на їжу.

“Засуха значно впливає на молодих жінок і дівчат, яких часто видають заміж, щоб забезпечити себе продовольчими ресурсами. У багатьох випадках ці дівчата також повинні покладатися на своїх чоловіків у питаннях харчування та задоволення всіх основних потреб, що також може зробити їх вразливими до гендерно зумовленого насильства. Всі зусилля, яких ми докладаємо, щоб утримати дівчат у школі, йдуть нанівець”, – сказала Емілі, 19-річна дівчина з села Сіамулува в Замбії.

Зростання неоплачуваної хатньої роботи та обмежений доступ до послуг підвищують вразливість жінок до експлуатації та насильства.

“Молоді люди не можуть отримати допомогу від посухи, і ми не отримуємо жодної допомоги від уряду. Якщо ситуація залишиться такою, як виживуть молоді жінки?”, – каже Ньярадзо, 24-річна жінка із Зімбабве.

В організації ActionAid закликають політиків вжити негайних заходів для розв’язання проблем міграції, гендерного насильства, охорони здоров’я, харчування та освіти під час кризових ситуацій.

Прешес Кадвала, 24 роки, з Малаві, сказала:

“Настав час вам (лідерам) поставити добробут людей на перше місце, перш ніж думати про прибуток. Переоцініть фінансові пріоритети і практику, щоб переконатися, що добробут людей не затьмарюється мотивами отримання прибутку”.

У ніч на 10 січня російські окупаційні війська атакували Україну низкою безпілотників. Не обійшлось без влучань.

За повідомленнями ЗМІ, міністри закордонних справ та оборони Німеччини — Анналена Бербок та Борис Пісторіус — пропонують надати Україні додаткову допомогу в розмірі трьох мільярдів євро. Однак, канцлер ФРН Олаф Шольц не підтримує це рішення.

Дві масштабні лісові пожежі на сході та заході Лос-Анджелеса, які тривають вже третю добу, забрали 10 життів та знищили майже 10 000 будинків та інших будівель.

Триває 1052-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 804 тисячі осіб.

Майбутній президент США Дональд Трамп повідомив, що російський президент Володимир Путін прагне зустрітись з ним. Відтак, зустріч вже готується.