На півдні Африки дівчат видають заміж, щоб забезпечити свої сім’ї їжею

Джерело: звіт ActionAid

Через аномальну посуху в країнах Південної Африки деякі сім’ї вдаються до примусових шлюбів дівчат і жінок.

Південноафриканський регіон постраждав від найсильнішої посухи за останні 100 років, залишивши 56,8 мільйона людей без продовольчої безпеки. За даними ООН, посуха особливо сильно вплинула на молодих жінок і дівчат, підвищивши ризик насильства, експлуатації та маргіналізації через економічні труднощі та соціальну нестабільність.

“Усі мої заощадження пішли на їжу — через брак їжі ми іноді спимо на голодний шлунок. Багато свердловин пересохло, нам доводиться долати дуже великі відстані, щоб знайти воду”, – розповідає Джоан, 29-річна жінка із Замбії.

Посуха обмежила економічні можливості фермерських громад. Через це деякі сім’ї вдаються до примусових і ранніх шлюбів дівчат в обмін на їжу.

“Засуха значно впливає на молодих жінок і дівчат, яких часто видають заміж, щоб забезпечити себе продовольчими ресурсами. У багатьох випадках ці дівчата також повинні покладатися на своїх чоловіків у питаннях харчування та задоволення всіх основних потреб, що також може зробити їх вразливими до гендерно зумовленого насильства. Всі зусилля, яких ми докладаємо, щоб утримати дівчат у школі, йдуть нанівець”, – сказала Емілі, 19-річна дівчина з села Сіамулува в Замбії.

Зростання неоплачуваної хатньої роботи та обмежений доступ до послуг підвищують вразливість жінок до експлуатації та насильства.

“Молоді люди не можуть отримати допомогу від посухи, і ми не отримуємо жодної допомоги від уряду. Якщо ситуація залишиться такою, як виживуть молоді жінки?”, – каже Ньярадзо, 24-річна жінка із Зімбабве.

В організації ActionAid закликають політиків вжити негайних заходів для розв’язання проблем міграції, гендерного насильства, охорони здоров’я, харчування та освіти під час кризових ситуацій.

Прешес Кадвала, 24 роки, з Малаві, сказала:

“Настав час вам (лідерам) поставити добробут людей на перше місце, перш ніж думати про прибуток. Переоцініть фінансові пріоритети і практику, щоб переконатися, що добробут людей не затьмарюється мотивами отримання прибутку”.

За повідомленням ЗМІ пейджери бойовиків ліванського угруповання Хезболла, у які Моссад заклав вибухівку, могли виготовити у Будапешті (Угорщина).

У Львові вчора ввечері, 17 вересня, 35-річний львів’янин наїхав на електросамокат, на якому їхали двоє 16-річних хлопців. Внаслідок цього один юнак загинув, а інший дістав поранення. 

18 вересня 1929 року народилась Алла Горська – українська художниця та дисидентка, громадська діячка, одна із засновниць та найяскравіших творчих особистостей покоління руху шістдесятництва, одна з перших представниць андерграунду, діячка правозахисного руху 1960-х років в Україні.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

Згідно із записом у судовому циркулярі, принцеса Уельська повернулася до роботи з приватною зустріччю у Віндзорському замку.