ЄС пришвидшить надання зброї та енергообладнання – Кулеба

Джерело: пресслужба МЗС

Глава МЗС Дмитро Кулеба за підсумками зустрічі у Брюсселі запевнив, що Євросоюз пришвидшить надання зброї Силам оборони, а також обладнання для відновлення енергосистеми.

На зустрічі з міністрами закордонних справ ЄС у Брюсселі я наголосив на необхідності швидкої доставки обіцяної військової допомоги, зокрема систем ППО. Я ціную готовність колег вжити заходів для прискорення постачань, – наголосив міністр.

Кулеба додав, що ЄС — ключовий партнер у підтримці України. Тож він привітав готовність держав-членів виступати за зняття обмежень на удари по легітимних військових цілях у РФ під час двосторонніх переговорів з іншими членами коаліції.

Очільник відомства також висловив вдячність країнам ЄС, котрі пообіцяли активізувати зусилля та надати додаткове обладнання для енергосистеми України.

І додав, що Україна виконує зобов’язання на шляху до членства в ЄС, включаючи ратифікацію Римського статуту.

Розраховуємо на підтримку у просуванні переговорів про вступ до ЄС.

Зауважимо, 28 серпня відбулося засідання Рада Україна-НАТО після нещодавніх потужних ракетних ударів Росії по українських цивільних та інфраструктурі. Союзники рішуче засудили російську атаку та підтвердили свою відданість подальшому зміцненню оборони України.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.

Протягом минулої доби, 17 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 194 бойових зіткнень.

Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва  Канади.

Сполучені Штати Америки перекинули на острів Шемія біля узбережжя Аляски кілька підрозділів повітрянодесантних військ та реактивні системи залпового вогню HIMARS, у відповідь на зростання військової активності Росії та КНР довкола регіону.