Макрон спростував заяву Дурова про заплановану спільну вечерю
Джерело: BBC
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що не був поінформований про прибуття засновника Телеграм Павла Дурова до Франції та не планував з ним зустрічатися.
Дуров прилетів до Парижа у суботу ввечері, там його одразу затримали. Він провів під вартою чотири дні, після чого його звинуватили у справі про організовану злочинність і напередодні звільнили під заставу.
Під час затримання Дуров заявив французьким правоохоронцям, що на нього на вечерю у Парижі чекав президент Франції.
Я був абсолютно не в курсі прибуття пана Дурова до Франції. Інформація про те, що було якесь запрошення з мого боку, є хибним. Я не збирався зустрічатися з Дуровим ні наприкінці минулого тижня, ні найближчими днями, — наголосив Макрон у Белграді на спільній пресконференції з президентом Сербії Александаром Вучичем після підписання угоди про закупівлю Сербією французьких літаків Rafale.
Він також зауважив, що рішення 2018 року про надання Дурову французького громадянства було виправданим, позаяк глава Франції вважає за правильне “надавати громадянство видатним бізнесменам, спортсменам, артистам”.
За словами Макрона, він схвалює надання громадянства тим, хто “докладає зусиль для вивчення французької мови” та досягає успіхів.
У 2018 році під час ланчу президент Франції запропонував генеральному директору месенджера Телеграм перенести штаб-квартиру до Парижа. Підприємець тоді відмовився від цієї пропозиції. Одне з джерел зазначає, що під час обговорення Макрон також пропонував Дурову французьке громадянство. Дуров тоді його відхилив, але у 2021 році все ж отримав громадянство Франції.
Зауважимо, увечері 24 серпня засновника та генерального директора зашифрованого месенджера Telegram Павла Дурова затримали на злітній смузі аеропорту Ле-Бурже. Туди він прибув на приватному літаку.
Французьке правосуддя вважає, що відсутність модерації та співпраці з правоохоронними органами, а також використання Telegram для номерів “одноразового” користування та криптовалют роблять Павла Дурова співучасником у наркотрафіку, педокримінальних злочинах та шахрайстві.
Зазначимо, що Міністерство юстиції Франції видало ордер на арешт Дурова в межах розслідування низки злочинів. Нині йому інкримінують підозру за 12 статтями, серед них:
- відмову надати інформацію на запити уповноважених органів;
- співучасть у зберіганні та розповсюдженні зображень неповнолітніх порнографічного характеру;
- співучасть у розповсюдженні наркотиків;
- співучасть у розповсюдженні хакерських програм;
- співучасть у шахрайстві організованою групою;
- приховування злочинів організованої групи.
Дурову загрожує покарання від 5 до 10 років позбавлення волі та штраф від 150 тис. до 500 тис. євро.
- Посольство Росії у Франції звернулося до французької влади з вимогою надати консульський доступ до підприємця та генерального директора Telegram Павла Дурова, який був затриманий 24 серпня в аеропорту Парижа за ордером.
- Криптовалюта Toncoin, заснована Павлом Дуровим, втратила $2,7 млрд капіталізації після новин про затримання засновника месенджера “Телеграм”, хоча інтерес до неї зріс. Згідно з даними CoinMarketCap, зранку 25 серпня вартість Toncoin досягла найнижчої позначки — $5,34, тоді як добою раніше вона становила $6,8.
- Об’єднані Арабські Емірати звернулися до французьких чиновників з проханням надати доступ до засновника месенжера “Телеграм” Павла Дурова, затриманого у Франції, бо він є громадянином ОАЕ.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.