МВФ переконує Україну надалі послаблювати гривню та підвищувати податки — Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Міжнародний валютний фонд (МВФ) закликає Україну прискорити девальвацію національної валюти, знизити процентні ставки та підвищити податки, щоб допомогти країні подолати бюджетний дефіцит. Це питання стало ключовим під час поточного візиту представників МВФ до Києва.

Під час візиту здійснюють перегляд кредитної програми на $15,6 мільярда. У разі позитивних результатів перегляду, Україна зможе отримати наступний транш у розмірі $1,1 мільярда.

За словами джерел, Національний банк України не підтримує подальшу девальвацію гривні, оскільки це може поставити під загрозу цінову стабільність. Водночас такі заходи разом із підвищенням податків можуть викликати соціальне невдоволення, адже українці вже постали перед економічними труднощами через війну.

МВФ також вважає, що запропоновані урядом податкові зміни є недостатньо жорсткими. Вони наполягають на підвищенні податку на додану вартість (ПДВ) та інших зборів для збільшення державних доходів.

Попри отриману міжнародну допомогу загалом на суму $122 мільярди, Україна все ще має значний бюджетний дефіцит, який, за оцінками прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, складає $15 мільярдів на наступний рік.

МВФ також планує стимулювати уряд України до отримання додаткової підтримки у розмірі $50 мільярдів шляхом використання заморожених активів російського центрального банку.

У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.

У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.

У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.

Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.