МВФ переконує Україну надалі послаблювати гривню та підвищувати податки — Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Міжнародний валютний фонд (МВФ) закликає Україну прискорити девальвацію національної валюти, знизити процентні ставки та підвищити податки, щоб допомогти країні подолати бюджетний дефіцит. Це питання стало ключовим під час поточного візиту представників МВФ до Києва.

Під час візиту здійснюють перегляд кредитної програми на $15,6 мільярда. У разі позитивних результатів перегляду, Україна зможе отримати наступний транш у розмірі $1,1 мільярда.

За словами джерел, Національний банк України не підтримує подальшу девальвацію гривні, оскільки це може поставити під загрозу цінову стабільність. Водночас такі заходи разом із підвищенням податків можуть викликати соціальне невдоволення, адже українці вже постали перед економічними труднощами через війну.

МВФ також вважає, що запропоновані урядом податкові зміни є недостатньо жорсткими. Вони наполягають на підвищенні податку на додану вартість (ПДВ) та інших зборів для збільшення державних доходів.

Попри отриману міжнародну допомогу загалом на суму $122 мільярди, Україна все ще має значний бюджетний дефіцит, який, за оцінками прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, складає $15 мільярдів на наступний рік.

МВФ також планує стимулювати уряд України до отримання додаткової підтримки у розмірі $50 мільярдів шляхом використання заморожених активів російського центрального банку.

Запаси зброї та іншого військового обладнання у Пентагону скорочуються, тому обсяги пакетів військової допомоги Україні упродовж останніх місяців стали меншими.

18 вересня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо у Братиславі. Сторони зокрема обговорили співпрацю між державами.

Міжнародний валютний фонд відклав поновлення консультацій з урядом Росії після звернення європейських країн, що співпраця з агресором посилить пропаганду Кремля.

Президент України Володимир Зеленський оголосив, що план перемоги вже повністю готовий. У своєму вечірньому зверненні він зазначив, що всі пункти, ключові акценти та необхідні додатки з деталями до плану вже опрацьовані.

18 вересня міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас представив інформацію про додаткову військову підтримку України на закритому засіданні Комітету Сейму з питань національної безпеки і оборони.