У Полтаві завершили рятувальні роботи: внаслідок ракетного удару загинуло 55 осіб
Джерело: ДСНС
У ДСНС повідомили про завершення аварійно-рятувальних робіт на місці ракетного удару по навчальному закладу в Полтаві.
У результаті російського обстрілу загинуло 55 осіб, постраждали – 328.
Зауважується, що до ліквідації наслідків удару від ДСНС залучалось 36 одиниць техніки та 215 рятувальників
Наразі фахівці проводять ідентифікацію вилучених решток людських тіл, – додали у повідомленні.
Нагадаємо, російські агресори завдали удару по навчальному закладу Полтави, використавши дві балістичні ракети.
Ракети вдарили так швидко після тривоги, що люди ще не встигли евакуюватися до бомбосховища. Одну з будівель інституту частково зруйновано, багато людей опинилися під завалами.
Рятувальники локалізували пожежу та розбирають завали. Завдяки їхній роботі врятовано 25 осіб, з яких 11 дістали з-під завалів. Потерпілих передають лікарям для медичної допомоги.
Вже розпочато досудове розслідування за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Попередньо росіяни атакували місто двома балістичними ракетами “Іскандер-М”. Ворог поцілив у навчальний заклад та лікарню.
У Полтавській області з 4 вересня оголошено триденну жалобу через удар росіян по військовому Інституту звʼязку, внаслідок якого загинула щонайменше 41 людина.
- Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич засудила російський ракетний удар по Полтаві сьогодні, 3 вересня.
- Американські та європейські ЗМІ звернули увагу на ракетну атаку РФ по Полтаві 3 вересня.
- Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок зреагувала на ракетний обстріл Полтави, наголосивши, що російський президент Володимир Путін має особисто відповісти за воєнний злочин.
- 65 постраждалих від російського ракетного удару по Полтаві 3 вересня перебувають у тяжкому стані.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.