У США звинуватили шістьох росіян у кібератаках проти України та країн НАТО

Джерело: Мін’юст США

Міністерство юстиції США оприлюднило обвинувальний вирок проти шістьох росіян, у тому числі п’яти офіцерів ГРУ, які організовували кібератаки проти України перед повномасштабним вторгненням, а також проти десятків країн НАТО.

“В обвинувальному акті велике журі штату Мериленд висунуло обвинувачення шістьом комп’ютерним хакерам, які є резидентами та громадянами Російської Федерації, у змові з метою комп’ютерного зламу, а також у змові щодо шахрайства”,- йдеться в повідомленні.

Як зазначається, п’ятеро обвинувачених були офіцерами частини 29155 ГРУ ГШ Росії. Шостий фігурант – цивільна особа, яка вже була раніше обвинувачена у змові з метою комп’ютерного зламу та шахрайства.

За даними судових документів, російські хакери намагалися зламати комп’ютерні системи, вилучити інформацію та порушити роботу мереж, пов’язаних з урядом України перед російським повномасштабним вторгненням. Крім того, ці особи робили все, щоби посіяти занепокоєння серед громадян України щодо безпеки їхніх державних систем та персональних даних.

“Цілями були системи й дані українського уряду, які не мали військового чи оборонного значення. Згодом також були атаковані комп’ютерні системи в країнах по всьому світу, які надавали підтримку Україні, в тому числі Сполучені Штати та 25 інших країн НАТО”, – вказано в документах.

Для того, щоби притягти до відповідальності обвинувачених, США запропонували винагороду до $10 мільйонів за інформацію про місцеперебування підсудних або їхню зловмисну ​​кіберактивність.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.