Американські інвестори зацікавлені в участі у реконструкції енергетичного сектору – Мінекономіки
Джерело: пресслужба Мінекономіки
Під час відеоконференції перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко обговорила з радником Держсекретаря США з питань енергетики Джеффрі Паєттом перспективи співпраці між Україною і Сполученими Штатами Америки у проєктах з відновлення та модернізації енергетичного сектору.
“Ми розробили короткостроковий та середньостроковий план дій, який не тільки визначає поточні потреби нашої країни, але й узгоджує їх зі стратегічним енергетичним баченням відновлення України, враховуючи цілі зеленого переходу та енергетичної безпеки. Він стане основою більш глобального плану щодо відновлення України у рамках Ukraine Facility й відкриє доступ до фінансування від Єврокомісії у розмірі 50 мільярдів євро. Ми бачимо вашу зацікавленість і розраховуємо на американських інвесторів, адже впевнені, що саме приватний сектор має стати основою відбудови нашої країни”, – зазначила Свириденко.
За словами міністерки, Україна в найближчі п’ять років буде зосереджуватись у створенні нових генеруючих потужностей на базі відновлювальної енергетики, створенні балансуючих потужностей на базі ГЕС, а також розвивати маневрову децентралізовану генерацію. Водночас окремо буде приділятись увага проєктам з накопичення енергії та розвитку атомної генерації.
Ще одним напрямком відновлення української енергетики має стати модернізація та розширення систем передачі та розподілу, а саме розвиток “розумних” мікромереж та розширення пропускної здатності інтерконекторів, ліній передач між Україною та Словаччиною, Україною та Румунією.
У період до 2026 року Україна планує локалізувати виробництво енергетичного обладнання.
Своєю чергою, Джеффрі Паєтт підтвердив наміри США підтримувати Україну, як під час війни, так і в період повоєнного відновлення. За його словами, американський бізнес вже сьогодні має планувати свою участь у проєктах з відновлення української енергетичної інфраструктури.
Повідомляється, що керівники американських компаній Baker Hughes, Bechtel, GE Vernona, Halliburton, Holtec, Invenergy, NuScale Power, Schneider Electric USA запевнили, що готові до тісної співпраці. Більшість з них підтвердили свою готовність створювати нові робочі місця в Україні й підтримувати енергетичний сектор у “зеленому” переході.
- Палата Представників Конгресу США 14 липня проголосувала за проєкт оборонного бюджету на 2024-й рік, в якому передбачені положення на підтримку України.
- 16 липня радник США з національної безпеки Джейк Салліван підтвердив, що Сполучені Штати дозволять європейським країнам розпочати навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Раніше повідомлялося, що Європа очікує офіційного схвалення.
- США планують викупити списані ракети у Тайваню і нададуть їх Україні в рамках пакета військової допомоги.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.