Німеччина запроваджує контроль на всіх сухопутних кордонах країни
Джерело: BILD
Міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер розпорядилася запровадити тимчасовий контроль на всіх сухопутних кордонах країни та повідомила про це Комісію ЄС. Це рішення ухвалено для того, щоб обмежити кількість нелегальних мігрантів.
В уряді ФРН у зв’язку з введенням прикордонного контролю говорять про “захист внутрішньої безпеки від сучасних загроз ісламістського тероризму і транскордонної злочинності”.
Рішення про запровадження контролю на кордонах ухвалили після зустрічі з парламентською групою ХДС/ХСС та представниками земель минулого тижня. Нині влада розраховує на впровадження “моделі ефективного видворення нелегальних мігрантів відповідно до європейського законодавства”. Подальші деталі поки що не розкриваються. Вже 10 вересня відбудеться черговий раунд переговорів між правлячою коаліцією та опозиційним блоком ХДС/ХСС.
Нині видворення на сухопутних кордонах Німеччини відбувається лише в окремих випадках: якщо, наприклад, особі заборонено в’їзд до країни або якщо вона не подала прохання про надання притулку.
26 серпня канцлер Німеччини Олаф Шольц, відвідавши місце нападу на відвідувачів фестивалю в Золінгені, заявив про необхідність прискорити депортацію нелегальних мігрантів.
Ми повинні будемо зробити все можливе, щоб забезпечити репатріацію та депортацію тих, хто не може або не має права залишатися в Німеччині, – наголосив Шольц.
Глава німецького уряду назвав напад із ножем на гостей фестивалю “актом тероризму”. Внаслідок інциденту 23 серпня загинули троє осіб: чоловіки віком 67 і 56 років, а також 56-річна жінка. Ще вісім гостей свята зазнали поранень.
У нападі підозрюється 26-річний сирієць.
За словами канцлера, необхідна “послідовна практична правозастосовна діяльність”, зокрема видворення тих, хто проживає в Німеччині нелегально, в інші країни Євросоюзу відповідно до Дублінської угоди.
Зокрема він запропонував створити робочу групу, яка “ретельно вивчить це питання”. Деякі питання можна буде вирішити лише в межах європейського законодавства.
Контекст:
Напередодні Федеральний Верховний суд Німеччини видав ордер на арешт Ісси Х. за підозрою у вбивстві трьох осіб на фестивалі в Золінгені, а також в участі в терористичній організації “Ісламська держава”.
Сирійця мали депортувати з Німеччини ще 2023 року, оскільки його прохання про статус біженця до ФРН відхилили. Відповідно до Дублінської угоди, на чоловіка чекало видворення до Болгарії – країни, де він перетнув кордон Євросоюзу. Саме там і мали розглянути його прохання про надання притулку. Однак сирієць втік від влади, і в результаті депортація виявилася “простроченою”. Коли Ісу Х. знову знайшли, його “перерозподілили” на Золінген.
- У Франції посилять охорону синагог після інциденту з підпалом, який стався в місті Ла-Гранд-Мотт на півдні країни. Вибух поблизу синагоги, що стався в суботу, спричинив серйозне занепокоєння серед місцевої влади.
- Хвиля протестів проти масового туризму в Іспанії може поширитися по всій Європі через збільшення кількості туристів і зростання цін на житло для місцевих, заявив старший керівник проєкту ЮНЕСКО зі сталого туризму Пітер ДеБрайн.
- Польща домоглася скорочення потоку мігрантів із Білорусі, погрожуючи перекрити ключовий китайський залізничний маршрут до Євросоюзу. Президент Польщі Анджей Дуда під час державного візиту до Пекіна у червні пов’язав питання міграції та транзиту вантажів на білоруському кордоні. Внаслідок цього кількість нелегальних перетинів кордону з Білорусі до Польщі значно зменшилася.
- Парламент Фінляндії в п’ятницю, 12 липня, прийняв закон, який надає прикордонникам право блокувати шукачів притулку, які перетинають кордон з Росією.
Чехія після модернізації трубопроводу може повністю відмовитись російської нафти.
У штабі верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі відбулася презентація документального фільму під назвою “Операція Курськ”.
Колишнього прем’єр-міністра Грузії та нинішнього лідера опозиційної партії “За Грузію” Георгія Гахарію побили вночі у вестибюлі готелю “Шератон” у Батумі. Внаслідок нападу у нього діагностували струс мозку та перелом носа.
Президент України Володимир Зеленський повідомив деталі чергової масованої повітряної атаки Росії по Україні.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що, якби він був на місці президента Петера Пеллегріні, позбавив би школяра Симона Оманіка нагороди.