На саміті БРІКС країни-учасниці обговорять війну Росії проти України – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Президент ПАР Сиріл Рамафоса повідомив, що лідери держав-учасниць саміту БРІКС, запланованого на наступний місяць, обговорять повномасштабне вторгнення Росії в Україну, оскільки Південна Африка просуває континентальну ініціативу щодо необхідності припинення війни.
“Під час саміту ми обговоримо різні кризи, які відбуваються в усьому світі. Ми також приділимо увагу обговоренню кризи в Європі між Росією і Україною”, – сказав Рамафоса на зустрічі представників правлячої партії в Йоганнесбурзі.
Раніше Рамафоса заявив, що наступного місяця саміт БРІКС, на який отримав запрошення президент РФ Володимир Путін, відбудеться, незважаючи на ордер Міжнародного кримінального суду на арешт очільника Кремля.
“Ми плануємо провести “фізичний” саміт БРІКС. Усі ми бажаємо провести саміт, на якому ми зможемо дивитися один на одного. “Фізичного” саміту ми не проводили майже три роки. Цей не буде віртуальним”, – запевнив Рамафоса.
ДОВІДКОВО. Лідери БРІКС – Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР – мають зустрітися на саміті 22-24 серпня в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінування США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.
- The Times повідомило, що влада Південної Африки попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.