На саміті БРІКС країни-учасниці обговорять війну Росії проти України – Bloomberg

Джерело: Bloomberg 

Президент ПАР Сиріл Рамафоса повідомив, що лідери держав-учасниць саміту БРІКС, запланованого на наступний місяць, обговорять повномасштабне вторгнення Росії в Україну, оскільки Південна Африка просуває континентальну ініціативу щодо необхідності припинення війни.

“Під час саміту ми обговоримо різні кризи, які відбуваються в усьому світі. Ми також приділимо увагу обговоренню кризи в Європі між Росією і Україною”, – сказав Рамафоса на зустрічі представників правлячої партії в Йоганнесбурзі.

Раніше Рамафоса заявив, що наступного місяця саміт БРІКС, на який отримав запрошення президент РФ Володимир Путін, відбудеться, незважаючи на ордер Міжнародного кримінального суду на арешт очільника Кремля.

“Ми плануємо провести “фізичний” саміт БРІКС. Усі ми бажаємо провести саміт, на якому ми зможемо дивитися один на одного. “Фізичного” саміту ми не проводили майже три роки. Цей не буде віртуальним”, – запевнив Рамафоса.

ДОВІДКОВО. Лідери БРІКС – Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР – мають зустрітися на саміті 22-24 серпня в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінування США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.

  • The Times повідомило, що влада Південної Африки попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.