Гарріс і Трамп обговорили російсько-українську війну у межах дебатів

Джерело: ABC News

Кандидати у президенти США Камала Гарріс та Дональд Трамп провели свої перші дебати. Однією з тем стала російсько-українська війна.

Трамп, говорячи про війну, знову сказав, що може завершити її упродовж доби. При цьому, він не відповів на питання модератора про те, чи хоче перемоги України, натомість наголосивши, що хоче припинення війни.

Експрезидент сказав, що знає і Володимира Путіна, і Володимира Зеленського, він у добрих стосунках з ними, відтак “розв’яже це питання ще до того, як (офіційно – ред.) стане президентом”.

“Я поговорю з одним президентом, з другим — все вирішиться. Ця війна не мала початися. Я бачив Путіна — бачив, як шикують солдатів (російських, біля кордонів з Україною напередодні вторгнення — ред.). Я думав, це якесь переговорне питання, але ні. Байден не вміє спілкуватися з Путіним. Може початися Третя світова війна, але де наш президент? В наших інтересах, щоб ця війна завершилась”, – сказав кандидат від республіканців.

Своєю чергою віцепрезидентка США розкритикувала мирні інціативи Трампа та його дружбу зі світовими диктаторами. За її словами, план Трампа про завершення війни за 24 години полягає у тому, що “він просто здасться”.

Гарріс розповіла, що за кілька днів до початку повномасштабної війни була в Україні та поділилась даними американської розвідки про плани Путіна. Згодом, додала Гарріс, вони об’єднали десятки країн для допомоги Україні.

“Ми розуміємо важливість НАТО, і того, що зробили, щоб зберегти здатність українців боротися за незалежність. Інакше Путін сидів би в Києві і дивився на решту Європи, починаючи з Польщі”, — додала Гарріс.

Вона додала, що Трампу не варто сподіватись на те, що він зможе домовитись з Путіним.

“Ви думаєте, що можете домовитися з диктатором, але він з’їсть вас на обід”, – заявила Гарріс.

У відповідь Трамп сказав, що Гарріс “жахлива перемовниця”, якщо після її візиту Путін все ж почав війну.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 18 вересня. Загалом від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення. Більш як 50% від загальної кількості боїв відбулися на Покровському та Курахівському напрямках.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив про розширення місії Агентства з моніторингу стану критичних для безпеки АЕС підстанцій та підтримку планів України щодо добудови енергоблоків №3 та №4 ХАЕС з використанням болгарського обладнання АЕС Belene.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 вересня. З початку доби відбулося 139 бойових зіткнень, з яких 34 досі тривають.

ЗМІ підрахували втрати російської та української армії за понад два роки повномасштабної війни.