Китай заборонив своїм автоконцернам зводити заводи у Росії
Джерело: Reuters
На нещодавній зустрічі Міністерство торгівлі Китаю попередило автовиробників країни про ризики інвестування в автомобілебудування в РФ. Китайські компанії прагнуть міжнародної експансії з метою компенсувати уповільнення зростання на внутрішньому ринку.
На зустрічі, що відбулася на початку липня, відомство наказало місцевим автовиробникам не інвестувати в Індію, посилаючись на директиву центрального уряду, “настійно не рекомендувало” інвестувати в Росію та Туреччину, і використовувало більш м’який тон, щоб акцентувати ризики при будівництві заводів в Європі та Таїланді.
Щоб знизити можливі ризики через геополітичні проблеми, посадовці рекомендували використовувати зарубіжні заводи для збірки з компонентів, доставлених з Китаю.
Російський автопром пережив катастрофічний обвал внаслідок повномасштабної війни. Через зупинку заводів іноземних виробників, які залишили Росію, випуск у 2022 році впав утричі до мінімуму з розпаду СРСР: з конвеєрів зійшло 450 000 легкових автомобілів. Через проблеми з комплектуючими навіть “АвтоВАЗ” зупинявся на кілька місяців. Тоді як у передвоєнному 2021 році на заводах компаній, які вийшли з ринку після вторгнення, було зроблено більш як 70% з 1,34 млн випущених у РФ автомобілів. Глобальним автоконцернам належало 10 з 21 автозаводу, що працював у країні, а ще шість, включаючи “АвтоВАЗ” і “Автотор”, збирали їх моделі.
- Міністр економіки Німеччини Роберт Габек попередив уряд Китаю про економічні наслідки підтримки Росії у її війні проти України.
- Китайський виробник мікросхем Advanced Micro-Fabrication Equipment Inc. (AMEC) подав позов проти Пентагону, вимагаючи виключити його з чорного списку, що забороняє вести бізнес з американськими фірмами.
- Банки Киргизстану перекривають популярний канал платежів з РФ до Китаю за санкційні товари, поскаржилися кілька імпортерів.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.