Влада Нідерландів запровадить «найсуворіші правила» надання притулку в Європі

Джерело: пресслужба уряду Нідерландів

Міністерка з питань міграції та надання притулку Нідерландів Марьолейн Фабер заявила, що уряд у Гаазі хоче оголосити надзвичайний стан, щоб призупинити дію деяких частин закону про надання притулку.

Вже цього тижня влада Нідерландів планує радикально змінити свою міграційну політику і відгородитися від припливу біженців, наслідуючи приклад Угорщини.

Ми вживаємо заходів, щоб зробити Нідерланди якомога непривабливішими для прохачів притулку, – наголосила Фабер.

Зокрема, у Нідерландах обмежать возз’єднання сімей. Біженцям дозволять привозити близьких родичів лише в тому випадку, якщо вони зможуть довести, що вони мають кошти на оренду житла та стабільний дохід. Крім того, уряд Нідерландів планує депортувати велику кількість прохачів притулку, котрі вчинили кримінальні злочини. Разом з тим влада країни готується встановити жорсткий контроль на кордонах.

Нелегальні мігранти, включаючи мігрантів, які не можуть підтвердити свою особистість, негайно вирушатимуть назад, – додала Фабер.

До того ж Нідерланди не хочуть брати участь у нещодавно узгодженому ЄС механізмі розподілу близько 30 000 мігрантів. Як і Угорщина, країна має намір відкупитися від прийому біженців, котрі зараз перебувають в Італії та Греції. Згідно з правилами ЄС, за кожного біженця, якого Нідерланди мали б прийняти, до спеціального фонду ЄС буде перераховано 20 тисяч євро.

Офіційна причина відмови Нідерландів полягає в тому, що в країні просто немає місця для розміщення біженців.

Раніше ми повідомляли, що у 2024 році кількість мігрантів, котрі бажають отримати притулок у Швеції, є найнижчою за тривалий час. Про це свідчать дані Національного інституту статистики, заявила міністерка у справах міграції Марія Мальмер Стенергард. З січня до травня 2024 року з країни виїхало на 5700 осіб більше, ніж до неї в’їхало. Очікується, що тенденція збережеться.

Також нещодавно канцлер Німеччини Олаф Шольц, відвідавши місце нападу на відвідувачів фестивалю в Золінгені, заявив про необхідність прискорити депортацію нелегальних мігрантів на тлі погіршення безпекової ситуації.

Колишнього прем’єр-міністра Грузії та нинішнього лідера опозиційної партії “За Грузію” Георгія Гахарію побили вночі у вестибюлі готелю “Шератон” у Батумі. Внаслідок нападу у нього діагностували струс мозку та перелом носа.

Президент України Володимир Зеленський повідомив деталі чергової масованої повітряної атаки Росії по Україні.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що, якби він був на місці президента Петера Пеллегріні, позбавив би школяра Симона Оманіка нагороди.

15 січня під час ранкової масованої ракетної атаки російські окупанти вразили два об’єкти критичної інфраструктури у Львівській області.

Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) подала до суду на мільярдера та винахідника Ілона Маска. Його підозрюють у неналежному повідомлені даних про володіння платформою X.