В Європі тривають повені: в Австрії чоловік показав, як паркан стримує подвір’я від потоку

Джерело: Max Pekarsky, Euronews

У мережі поширюються кадри того, як вулиці міст і сіл перетворюються на стрімкі ріки через повені, спричинені штормом “Борис”.

“Нижня Австрія в надзвичайному стані”, – написав місцевий мешканець і опублікував кадри того, як його кам’яний паркан стримує потік.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Max Pekarsky (@maxpekarsky_)

Наразі Італія готується до екстремальних погодних умов, оскільки шторм “Борис”, що пронісся Центральною Європою, рухається на південь.

Внаслідок повеней, викликаних штормом, загинули щонайменше 21 особа в Польщі, Чехії, Австрії та Румунії.

Словаччина, Угорщина та Хорватія – у стані підвищеної готовності через загрозу повеней. В Італії, особливо в регіонах Емілія-Романья, Марке та Лаціо, також посилено заходи безпеки.

Регіони поблизу чесько-польського кордону зазнали серйозних руйнувань, і багатьох мешканців евакуйовано через наслідки шторму.

Прем’єр Чехії Петр Фіала повідомив, що 13 500 осіб евакуйовано, а понад 600 врятовано. Загроза повені в країні зменшується: затоплених ділянок стало менше – із понад 200 до трохи більше ніж 130. Проте Південна Богемія досі під загрозою.

Села біля Дунаю також зазнають ризику затоплення, оскільки рівень води в річці зростає.

Для деяких людей це вже стало реальністю. У долинах Пілах і Камп в Австрії цілі села затоплені, і багато людей змушені були евакуюватися.

Угорщина стурбована можливістю, що Дунай вийде з берегів у столиці. Мер Будапешта попередив про можливість найвагоміших повеней за останні десять років.

У Польщі триває боротьба з повенями. Місцеві жителі та рятувальні команди працюють разом, щоб укріпити береги річок і доставити воду та їжу евакуйованим.

  • Найближчим часом Україні повінь не загрожує, запевнила синоптикиня Наталія Діденко. Стихійне лихо, що охопило Чехію, Словаччину, Польщу та інші європейські країни, викликане затяжними дощами через циклон середземноморського, а точніше – генуезького походження.

Нове дослідження, засноване на ДНК, отриманій з людських кісток і зубів, витягнутих зі стародавніх поховань у Скандинавії – семи з району у Швеції під назвою Фальбігден, одного з прибережних районів Швеції неподалік від Гетеборга і одного з Данії, – припускає, що причиною неолітичного занепаду населення Північної Європи близько 5 000 років тому могли стати хвороби, зокрема чума.

Рятувальники завершили роботи на місці російського удару по пансіонату у Сумах.

Колегія суддів ВАКС визнала винуватим суддю Зарічного суду міста Суми Миколу Шершака в одержанні хабаря і засудила його до позбавлення волі строком на сім років.

Британська акторка Кейт Вінслет поділилася власними уявленнями про красу, зазначивши, що вважає зморшки “неймовірно гарними”.

Пані посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова повідомила, що 400 мільйонів євро з першого траншу від прибутків із заморожених російських активів скерували на фінансування українських оборонних підприємств, зокрема на виробництво САУ “Богдана”.