Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель засудив вибухи пейджерів у Лівані

Джерело: Дипломатична служба ЄС

Глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель висловив осуд серії вибухів пейджерів у Лівані.

“Навіть якщо ці атаки здаються цілеспрямованими, вони спричинили важкі, невибіркові побічні жертви серед цивільного населення: серед жертв є кілька дітей. Я вважаю цю ситуацію надзвичайно тривожною. Я можу лише засудити ці напади, які ставлять під загрозу безпеку і стабільність Лівану та збільшують ризик ескалації в регіоні”, – зазначено у повідомленні.

ЄС закликав запобігти “тотальній війні, яка матиме тяжкі наслідки для всього регіону та за його межами”.

Тим часом сьогодні, 18 вересня, вдруге за останні дні пролунала серія вибухів у Лівані.

Ручні рації та радіоприймачі, які використовує ліванське збройне угруповання “Хезболла”, детонували на півдні країни та у південних передмістях Бейрута. Ці пристрої придбали п’ять місяців тому, приблизно в той же час, що й пейджери, які вибухнули напередодні.

Сьогодні  угруповання “Хезболла” оголосило про атаку на ізраїльські артилерійські позиції ракетами. Це стало першим ударом по Ізраїлю після вибухів пейджерів, які поранили тисячі його членів у Лівані.

Кількість загиблих внаслідок вибухів 17 вересня зросла до 12, включаючи двох дітей, а близько 3000 осіб, зокрема багато бойовиків та посол Ірану в Бейруті, зазнали поранень.

Астронавтка та інженерка Массачусетського технологічного інституту Емілі Каландреллі стала 100-ю жінкою, яка побувала в космосі. Вона здійснила політ як частина групи з шести космічних туристів, організованого компанією Blue Origin, що належить Джеффу Безосу.

Російський співак Шаман, автор пісні “Я русский” і активний прихильник вторгнення Росії в Україну, підтримав мілітаризацію російських дітей.

Президент РФ Володимир Путін пригрозив новими ударами ракетою “Орєшнік” по Україні, зокрема й про можливість атаки на “центри ухвалення рішень у Києві”.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін повідомив, що з 54 000 мінометних мін, які мали підозру на нештатне спрацювання, близько 24 000 підлягають поверненню. Це становить менш як 1% боєприпасів, виготовлених цього року.

У Люблінському воєводстві співробітники Агентства внутрішньої безпеки Польщі (ABW) затримали громадянина Німеччини за незаконну торгівлю обладнанням, яке використовувалося на військових заводах у Росії.