ISW: удари України по об’єктах у Росії можуть вплинути на наступальні операції окупантів

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW зреагували на атаку України по російському складу боєприпасів у Топорці (Тверська область, РФ) та наголосили, що подальші подібні атаки вплинуть на здатність окупантів наступати.

ЗМІ повідомили, що атаку здійснили Служба безпеки України, Головне управління розвідки та Сили спеціальних операцій. З допомогою БпЛА вони атакували 107-й арсенал Головного ракетно-артилерійського управління міноборони РФ.

Також за даними ЗМІ, там зберігали ракети “Іскандер”, “Точка-У”, зенітні ракети та артилерійські боєприпаси. Керівник українського Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко повідомив, що на ураженому складі також могли зберігати боєприпаси для РСЗВ, зенітні ракети С-300 та С-400, північнокорейські балістичні ракети KN-23.

На думку аналітиків, подальші атаки України по тилових російських матеріально-технічних об’єктах спричинити ширший оперативний тиск на армію РФ.

В ISW нагадали, що минулі удари України по російських об’єктах на ТОТ України змусили окупантів розосередити свої склади і це на певний час знизило ефективність російської логістики.

Нові удари можуть змусити ворога знову розосередити свої боєприпаси. При цьому, додали аналітики, якщо Захід дозволить Україні бити своїми ракетами углиб РФ, ще більше російських об’єктів опиняться під загрозою.

У липні 2024 року українські війська завдали удару по ще одному російському складу боєприпасів поблизу Сергіївки (Воронезька область, РФ). Продовження українських ударів по російських складах боєприпасів і ракет також може знищити важливу частину російських матеріальних запасів.

“Українські удари по об’єктах у Росії можуть вплинути на наступальні операції на всьому театрі бойових дій в Україні, якщо українські сили матимуть техніку, можливості та дозвіл на проведення такої кампанії ударів по матеріально-технічних і допоміжних об’єктах у Росії в масштабі”, – резюмували фахівці.

За два роки органи прокуратури в Росії скасували реабілітацію понад чотирьох тисяч жертв сталінських репресій.

ДСНС спільно з партнерами створили мобільну гру “Рятівничок”, що навчає дітей, віком від 6 до 12 років, важливих правил пожежної безпеки і тим самим розповідає, як діяти під час різних надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути у реальному житті.

Журналісти “Схем” оприлюднили супутникові знімки Planet Labs від 18 вересня об 11:30 за київським часом, на яких видно масштабне задимлення на території військової частини №11777. Саме ця частина відповідає за склад Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ.

Російське військове командування перекинуло кораблі Чорноморського флоту з Новоросійська через загрозу ударів далекобійними ракетами з боку Збройних сил України.

Урожай пшениці у 2024 році склав близько 22 млн тонн. Тоді як внутрішнє споживання становить близько 6 млн тонн.