Блогер Гліб Репіч припустив, як Ізраїль здійснив операцію з вибуху засобів зв’язку у Лівані

Джерело: Гліб Репіч

Блогер-хімік Гліб Репіч поділився думкою про те, як спецслужби Ізраїлю зуміли провести операцію з вибуху засобів зв’язку у Лівані.

За словами блогера, після того, як в Лівані кілька днів вибухали засоби зв’язку – зокрема пейджери, рації, телефони – його почали запитувати, чи могли ізраїльські спецслужби зробити це з допомогою певного вірусу, який викликав перегрів батарей, що призводило до вибухів.

Репіч заперечив таку можливість. Він пояснив, що теоретично можна зробити так, аби батарея смартфонів нагрілась. Але у такому випадку вона спершу задимиться, потім виникне займання, але ніякого вибуху не буде, адже вони створені так, що не можуть вибухнути.

На думку блогера, насправді для цієї спецоперації Ізраїль використав речовину тетранітропентаеритрит – білий порошок, який є потужною вибухівкою ініціюючого типу, тобто її можна підірвати навіть у дуже малій кількості.

Відтак, припустив Репіч, спецслужби Ізраїлю закупили партію пейджерів та вийняли з них “рідні” акумулятори, натомість поставивши туди менші за розміром акумулятори, а на вільне місце досипали кілька грамів тетранітропентаеритриту.

Він додав, що засоби зв’язку люди зазвичай тримають близько до тіла та голови, відтак вибух навіть грама вибухівки може завдати сильної шкоди власнику засобу чи навіть призвести до загибелі.

Блогер резюмував, що, на його думку, це – найпотужніша спецоперація за всю історію і порадив не купувати засоби зв’язку з Лівану.

ДОВІДКА: у Лівані двічі за останні дні відбулась масова серія вибухів засобів зв’язку. Спершу, 17 вересня, одночасно вибухнули кілька тисяч пейджерів, якими користувались бойовики угрупування Хезболла.

Вже 18 вересня у країні відбулась нова серія вибухів. Цього разу вибухали рації та радіоприймачі, які також використовує Хезболла. Зазначається, що їх придбали приблизно тоді ж, коли і пейджери.

Ймовірно, за цією спецоперацією стоїть Моссад – зовнішня розвідувальна служба Ізраїлю.

Голова ОВА Олег Синєгубов поінформував, що регіон отримав нові інклюзивні автобуси, придбані за державну субвенцію та місцеві бюджети. Вони забезпечать підвіз учнів для п’яти освітніх закладів у громадах Лозівського і Красноградського районів.

У Національній академії наук Білорусі вирішили скласти списки співробітників, котрим дозволять користуватися Інтернетом на робочому місці. Про це із посиланням на відповідний документ повідомив білоруський учений-хімік Сергій Бесараб.

У Центрі національного спротиву повідомили, що російський депутат оприлюднив унікальну інформацію про втрати росіян та підтвердив використання шкіл як військових баз.

Угорщина за Нідерландами оголосила про намір відмовитися від дотримання міграційних правил Європейського Союзу, повідомив міністр із європейських справ Угорщини Янош Бока.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 19 вересня. Загалом від початку цієї доби відбулося 163 бойових зіткнення.