Київський інститут допомагав РФ відновлювати НПЗ після українських атак – СБУ

Джерело: Служба безпеки України

У Києві викрили керівний склад провідного науково-дослідного та проєктного інституту нафтового профілю, яке допомагало Росії відновлювати нафтопереробні заводи після атак українських дронів

Серед затриманих – голова правління, двоє очільників спеціалізованих відділів, а також головний інженер і один з інженерів столичної установи.

Встановлено, що затримані допомагали РФ відновлювати НПЗ, які зазнали суттєвих пошкоджень після українських атак.

Зокрема на замовлення росіян фігуранти підготували проєктно-конструкторську документацію для реконструкції трьох ключових НПЗ.

Загальна вартість російських “підрядів” – майже пів мільярда гривень.

До цієї суми входив також дистанційний супровід проєктантами технологічних процесів відновлення та модернізації пошкоджених НПЗ країни-агресора.

У межах обшуків в офісах та помешканнях підозрюваних у Києві, Львові і Харкові вилучено мобільні телефони, системні блоки, ноутбуки, флешки і чорнові записи, де містяться докази співпраці з агресором.

На підставі отриманих доказів слідчі СБУ повідомили п’ятьом затриманим посадовцям проєктного інституту про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).

На цей час четверо фігурантів під вартою. Триває розслідування. Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

За два роки органи прокуратури в Росії скасували реабілітацію понад чотирьох тисяч жертв сталінських репресій.

ДСНС спільно з партнерами створили мобільну гру “Рятівничок”, що навчає дітей, віком від 6 до 12 років, важливих правил пожежної безпеки і тим самим розповідає, як діяти під час різних надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути у реальному житті.

Журналісти “Схем” оприлюднили супутникові знімки Planet Labs від 18 вересня об 11:30 за київським часом, на яких видно масштабне задимлення на території військової частини №11777. Саме ця частина відповідає за склад Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ.

Російське військове командування перекинуло кораблі Чорноморського флоту з Новоросійська через загрозу ударів далекобійними ракетами з боку Збройних сил України.

Урожай пшениці у 2024 році склав близько 22 млн тонн. Тоді як внутрішнє споживання становить близько 6 млн тонн.