Росіяни «абсолютно свідомо цілили в інфраструктуру зернової угоди» — Зеленський

Джерело: президент Володимир Зеленський у Telegram, Одеська міська рада та Media Center Odesa.

У ніч на 19 липня росіяни завдали потужного масового удару по півдню України. Президент Володимир Зеленський заявив, що РФ абсолютно свідомо цілить в інфраструктуру “зернової угоди”.

Фото: Одеська міська рада

Зранку президент заслухав інформацію про нічні російські удари по Одещині, Житомирщині, інших регіонах України.

“Російські терористи абсолютно свідомо цілили в інфраструктуру зернової угоди, і кожна російська ракета – це удар не лише по Україні, а й по всіх у світі, хто прагне нормального й безпечного життя”, – йдеться у повідомленні.

Своєю чергою, речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк зазначила, що нічну атаку можна віднести до “елементів застосованої нової тактики або спроби винайти нову тактику”, щоб максимально протидіяти ППО. Ракети і дрони запускали практично одночасно, а не хвилями.

Фото: Одеська міська рада

Президента поінформували про наслідки ворожих ударів віцепрем’єр Олександр Кубраков і міністр Ігор Клименко. Ще були доповіді головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та командувача ВПС Миколи Олещука.

“Військовим дав доручення посилити захист людей і портової інфраструктури, а МЗС – активізувати контакти з партнерами для збільшення тиску на державу-терориста та продовження нормального експорту українського зерна”, – поділився лідер держави.

Наталія Гуменюк заявила, що під час атаки було використано Х-22, “Онікс”, “Калібри”, Х-59 та дрони Shahed-136. Також росіяни випускали ракети з ракетного комплексу “Бастіон”, розташованого на території окупованого Криму.

Фото: Одеська міська рада

Фото: Одеська міська рада

Фото: Одеська міська рада

Фото: Одеська міська рада

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.