Швейцарська поліція проводить арешти через появу нової «капсули для самогубств»

Джерело: The Guardian
Поліція Швейцарії затримала кількох осіб і відкрила кримінальну справу через підозру у смерті людини в капсулі для самогубства “Sarco”.
Ця капсула дозволяє людині натиснути кнопку, яка впорскує газ азот, внаслідок чого вона засинає і помирає від задухи. Прокуратура кантону Шаффхаузен отримала повідомлення про випадок самогубства з використанням капсули у понеділок.
Поліція додала, що кількох осіб взяли під варту, а прокуратура почала розслідування за підозрою в підбурюванні до самогубства і пособництві в ньому. Голландська газета Volkskrant повідомила у вівторок, що поліція затримала одного з її фотографів, який хотів сфотографувати використання капсули.
Exit International, міжнародна некомерційна організація, яка виступає за легалізацію добровільної евтаназії та допомоги в самогубствах, заявила, що саме вона стоїть за 3D-друкованим пристроєм, на розробку якого витратили понад 1 млн доларів.
Швейцарське законодавство дозволяє асистоване самогубство, якщо людина позбавляє себе життя без “зовнішньої допомоги”, а ті, хто допомагає людині померти, не роблять це з “будь-яких корисливих мотивів”.
Доктор Філіп Нічке з Exit International повідомив, що його організація отримала підтвердження від юристів у Швейцарії про законність використання “Sarco”. Проте у липні державний прокурор Шаффхаузена, Пітер Штіхер, попередив, що оператори капсули можуть зазнати кримінального переслідування, що загрожує позбавленням волі на строк до п’яти років. Прокурори в інших регіонах також вказали на ризики кримінальної відповідальності.
Влітку 54-річна жінка з США, яка мала численні хвороби, планувала стати першою користувачкою пристрою, але від цих планів довелося відмовитися.
- 29-річна громадянка Нідерландів Зорая тер Бік, яка має хронічну депресію, аутизм, тривожність та невизначений розлад особистості, отримала дозвіл на евтаназію.
- Колишній прем’єр-міністр Нідерландів Дріс ван Агт разом зі своєю дружиною Ежені Крекельберг пішли з життя за допомогою евтаназії. Обом було по 93 роки.
Глава Росії Володимир Путін та лідер Китаю Сі Цзіньпін не поїдуть на саміт БРІКС, що стартує цієї неділі у Бразилії. Це може свідчити про втрату групою внутрішньої узгодженості та ідеологічної ваги для двох її засновників.
Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що за минулий рік з платформи OnlyFans сплатили близько 350 мільйонів гривень податків.
24-річний індійський програміст Сохам Парех щонайменше три роки поспіль одночасно працював на повну ставку у семи різних американських IT- і AI-компаніях у Кремнієвій долині. Оскільки він увесь цей час працював дистанційно з Індії, тривалий час ніхто не помічав, що Парех отримував зарплату одразу з кількох місць.
Генсек НАТО Марк Рютте переконаний, що Китай може заохотити Росію до нападу на країни НАТО, щоб відвернути увагу США від Індо-Тихоокеанського регіону та одночасно спробувати захопити Тайвань.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.