Північноєвропейським державам запропонували підготувати українські батальйони
Джерело: Міноборони
Північноєвропейським державам запропонували приєднатися до проєкту “Північна бригада” під час нещодавнього візиту заступника міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександра Балануци до Норвегії та зустрічі із держсекретаркаю норвезького міністерства оборони Анн Марі Аанеруд.
Зауважується, що у межах ініціативи кожна країна Північної Європи має змогу підготувати та озброїти по українському батальйону.
Також українська сторона закликала директорів з озброєнь Данії, Ісландії, Норвегії, Фінляндії та Швеції до двостороннього співробітництва та інвестицій в українську оборонну промисловість.
Оборонні компанії та країни Північної Європи, долучившись до проєкту “Північна бригада”, отримають можливість продемонструвати ефективність виробів північноєвропейської оборонної промисловості на реальному полі бою. Обʼєднаємо зусилля для спільної перемоги, – сказав Балануца.
Українська делегація провела зустріч із представниками компаній оборонної промисловості – NAMMO, Fjord Defence, FLIR UAS, Kongsberg, Equipnor, Norlense та Rheinmetal. Крім того, донесла представникам міністерства закордонних справ та міністерства оборони Норвегії потребу збільшення допомоги від держав-партнерів.
Сторони обговорили питання євроатлантичної інтеграції України та збільшення допомоги Україні в межах програми Нансена.
Норвегія залишається відданою у своїй підтримці України. Намір уряду Норвегії розширити Програму підтримки Нансена до 2030 року та виділити додаткові 5 мільярдів норвезьких крон цього року для України свідчить про це. Попри всю складність ситуації на полі бою, ми віримо у перемогу України, – запевнила Аанеруд.
Раніше Норвегія оголосила про продовження програми допомоги Україні на три роки, збільшивши загальний обсяг фінансування до 135 мільярдів норвезьких крон, про що повідомив уряд країни в п’ятницю, 20 вересня.
Також нещодавно Норвегія виділила понад 48 мільйонів євро на безпілотники та посилення ППО України.
- Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре на саміті НАТО у Вашингтоні заявив, що Норвегія надасть 1 мільярд крон (приблизно 93 мільйони доларів) на підтримку протиповітряної оборони України.
- Норвегія передасть Україні шість винищувачів F-16, йдеться в заяві норвезького уряду в середу, 10 липня.
- Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам оголосив, що Норвегія передасть Україні запчастини для гелікоптерів Sea King, аби допомогти підтримати їх експлуатацію та технічне обслуговування. Ці гелікоптери передала Україні Німеччина.
Агента ФСБ у керівництві “Укртелекому”, котрий передавав ворогу секретні дані про зв’язок у Силах оборони, засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.