Україна отримає від Німеччини 70 млн євро на допомогу енергетиці
Джерело: міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини
Німеччина виділить Україні 70 мільйонів євро для підтримки енергетичної інфраструктури в зимовий період. Фінансування спрямоване на встановлення невеликих теплоелектростанцій, котелень, генераторів та сонячних систем для забезпечення тепла й електроенергії в українських містах.
Цей пакет допомоги, за даними міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини, має на меті допомогти українцям залишитися у своїх домівках і протистояти російським атакам, спрямованим на руйнування енергетичної інфраструктури країни.
Федеральна міністерка розвитку Свенья Шульце наголосила, що тепло та електроенергія є життєво важливими для виживання українців, особливо взимку, коли Росія продовжує атакувати енергетичні об’єкти України. Вона зазначила, що Німеччина, разом з іншими союзниками, залишається на боці України.
Німеччина підтримує відновлення енергетичної системи України шляхом децентралізації, що ускладнить її знищення російськими ударами. Міністерство також зазначає, що за останні місяці російські атаки зруйнували значну частину українських теплових та гідроелектростанцій.
Додаткове фінансування у розмірі 70 мільйонів євро допоможе зменшити наслідки атак, забезпечивши лікарні, школи та інші соціальні установи безпечним і надійним енергопостачанням. Особливу увагу приділять регіонам, які постраждали від руйнувань або прийняли вимушених переселенців.
- Нідерланди оголосили про виділення фінансової допомоги Україні у розмірі 209,5 мільйона євро. Кошти будуть спрямовані на відновлення критично важливої інфраструктури, постраждалої внаслідок війни, заявив міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп.
- Сполучені Штати планують оголосити про військову допомогу Україні на понад 8 мільярдів доларів 26 вересня, під час візиту президента Володимира Зеленського до Вашингтона, повідомили двоє американських посадовців.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.