Розвідка США вважає, що удар ракетами углиб РФ спровокує Кремль на ескалацію – NYT

Джерело: The New York Times

В американській розвідці вважають, що дозвіл Україні на використання західних ракет для ударів по РФ може спровокувати силову відповідь Кремля, при цьому не змінить хід війни.

На думку розвідників, Росія може відповісти США та союзникам потужними заходами, зокрема й смертельними атаками, якщо Україна отримає цей дозвіл.

Розвідники також применшують ефективність ударів по цілях на території РФ. За їх оцінками, це кардинально не вплине на розвиток війни, адже запас далекобійних ракет в України – малий, і невідомо, коли та скільки ще ракет може отримати Україна. Якщо отримає їх взагалі.

Така оцінка розвідки США частково пояснює, чому президент США Джо Байден відхиляє запити Президента України Володимира Зеленського. При цьому офіційні особи США зауважили, що не знають, яке остаточне рішення ухвалить Байден щодо ударів.

Водночас британський уряд бачить менше ризиків, навіть попри постійні погрози Кремля, підтримавши заклик щодо дозволу на удари углиб Росії. Та все ж Велика Британія очікує, яку позицію у цьому питанні займе Байден, перш ніж остаточно дати дозвіл Україні на атаки своїми ракетами.

У розвідці США вважають, що відповіддю Кремля на дозвіл можуть стати нові підпали та диверсії на об’єктах у Європі та навіть смертельні атаки на військові бази США та Європи.

У США кажуть, що російське воєнне розвідувальне агентство (ГРУ) стоїть за більшістю диверсій у Європі. При цьому у розвідці вважають, що якщо у відповідь на дозвіл ударів Росія вирішить продовжити диверсії, то вона й надалі робитиме це таємно, аби знизити ризик масштабнішого конфлікту.

На озброєнні України є три типи далекобійних ракет: американські ATACMS, британські Storm Shadow та французькі SCALP. Деякі з цих ракет Україна застосовувала для ударів по Криму, який РФ окупувала у 2014 році.

Американці, які підтримують дозвіл на удари, стверджують, що це дасть змогу знищити російські склади боєприпасів. Це сповільнить постачання озброєння окупантам на передову і потенційно допоможе зупинити російські наступи. Дозвіл також засвідчить потужну підтримку Заходу.

Та американські розвідники вважають, що ніяких суттєвих змін на полі бою не станеться. Навіть якщо Україна отримає дозвіл і завдасть перших ударів, то РФ передислокує склади, авіацію та командні пункти за межі дальності ракет.

Також у США посилаються на те, що у них є малий запас ракет ATACMS, і вони необхідні американській армії для потенційних потреб.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою, російські війська окупували два населені пункти на Донеччині та Луганщині.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Російський диктатор Володимир Путін може вдатися до використання тактичної ядерної зброї проти України – і робить ставку на те, що світ цього не зупинить. Про це пише військовий експерт та колишній командир британських хімічних військ Геміш де Бреттон-Гордон у колонці для The Telegraph.