ЄС дав Туреччині та Німеччині пів року на розв’язання суперечки щодо донер-кебаб

Джерело: The Economist

Між Туреччиною та Німеччиною виникла суперечка щодо донер-кебаб.

Ще два роки тому Туреччина звернулась до Євросоюзу з проханням захистити донер-кебаб – приготований з приправленого м’яса обсмаженого на вертикальному грилі – у межах схеми ЄС “гарантовані традиційні страви” (TSG).

Якщо ЄС погодиться на це прохання, то донер-кебаб повинні будуть готувати виключно за турецьким рецептом. Зокрема використовувати лише м’ясо яловичини, курятини та баранини (телятина та індичка заборонені), замариновані у визначений спосіб та з певним стилем нарізання.

Та прохання Туреччини викликало роздратування інших країн. Зокрема Німеччина висловилась проти. Відтак європейська комісія дала країнам шість місяців на розв’язання конфлікту. Якщо країни не дійдуть згоди, то ЄК самостійно вирішить долю донер-кебаба.

Невдоволення німців виникло тому, що їх приготування кебаба відрізняється від турецького. Німецька версія приготування запроваджена та вдосконалена заробітчанами з Туреччини у 1970-х роках і вона поширилась іншими країнами Європи. Відтак тут кебаб зазвичай загортають у піту, додають листя капусти чи салату і поливаються соусами.

За турецьким рецептом кебаб зазвичай подають на рисовій подушці чи загортають у лаваш. Кебаб подається з картоплею фрі, помідорами та гострим перцем.

Ці відмінності мають значення. За рік у Європі зазвичай продають кебабів на суму 3,5 млрд євро, серед яких 2,3 млрд – у Німеччині.

Якщо прохання Туреччини буде прийнято, то звичний для європейців кебаб доведеться продавати не лише за новим рецептом, а й за новою назвою.

Синоптики опублікували кліматичну характеристику жовтня 2024 року.

На Рівненщині автоцистерна врізалася у блокпост, внаслідок чого загинув 40-річний поліцейський, а 28-річний кінолог і 27-річний військовослужбовець отримали тяжкі травми.

Німецькі митники ліквідували нелегальний онлайн-сервіс, що транслював заборонені російські телеканали, зокрема RT (Russia Today – ред.) та “Россия 1”.

За даними ЗМІ, після вбивства лідера ліванської Хезболли Хасана Насралли, верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї переїхав до безпечного місця в Ірані.

Тайський фермер Наттапак Кхумкад повідомив, що вбив понад 100 рептилій, які під загрозою зникнення, щоб запобігти їх втечі.