Українські діти-біженці у Польщі зобовʼязані вчитись у польських школах

Джерело: Микола Княжицький/Фейсбук

Згідно з новими польськими освітніми правилами, від 1 вересня українські учні, які знайшли прихисток у Польщі, зобовʼязані вчитись у польській школі.

В іншому випадку батьки не зможуть отримувати фінансову допомогу “Родина 800+”, а також повинні заплатити штраф.

Нові польські освітні правила для українських біженців вимагають навчання дітей у польських школах в обмін на фінансову допомогу. Перед  українськими  родинами постають виклики інтеграції, ризики асиміляції та втрати зв’язку з Україною.

Нардеп Микола Княжицький зазначив, що це створює для українців нові “виклики інтеграції, ризики асиміляції та втрати зв’язку з Україною”.

“Вражає бездіяльність та незацікавленість української влади у розв’язанні проблеми, що несе ризик втрати цілого покоління українців. Гучні заяви про створення Міністерства повернення українців не знайшли місця у проєкті бюджету на наступний рік. Фінансування на нього не передбачено”, – написав він.

Нардеп запропонував законопроєкт про основи демографічної політики, який передбачає стратегію та інструменти, з допомогою яких, за його словами, можна буде  уникнути демографічної катастрофи.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.