У КНДР назвали американську військову допомогу Україні «величезною помилкою»
Джерело: Reuters
У Північній Кореї розкритикували новий пакет американської військової допомоги Україні, попередивши про небезпеку ядерної війни.
“США й заходу не варто відкидати або недооцінювати серйозне попередження Росії. Чи дійсно США та захід спроможні дати раду наслідкам, коли вони граються із вогнем з ядерною супердержавою Росією”, – заявила сестра лідера КНДР Кім Йо Чжон.
За її словами, новий американський пакет військової допомоги Україні на 8 млрд дол. це – “неймовірна помилка й дурний вчинок”.
Чжон наголосила, що продовжуючи підтримку України Вашингтон загострює конфлікт в Україні та штовхає усю Європу до межі ядерної війни.
Зазначається, що Чжон обіймає одну із керівних посад у Робітничій партії КНДР й регулярно робить авторитетні заяви стосовно позиції Пхеньяна у безпекових та політичних питаннях. Побутує переконання, що ці заяви отримують схвалення лідера КНДР Кім Чен Ина.
За даними США, з вересня минулого року КНДР передала Росії щонайменше 16500 контейнерів зі зброєю. РФ уже неодноразово застосовувала проти України північнокорейські ракети. Однак як Росія, так і Північна Корея заперечують торгівлю зброєю, заборонену резолюцією Ради Безпеки ООН.
- Президент США Джо Байден під час зустрічі з українським лідером Володимиром Зеленським оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на $2,4 млрд.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.