Україна розглядає маршрут для «зернового коридору» через територіальні води країн НАТО — посол

Джерело: телемарафон.

Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що Україна розглядає інші варіанти експорту агропродукції. Одним з них є перевезення зерна через територіальні води країн-членів НАТО.

“Ми можемо навіть не використовувати погоджений у рамках зернової угоди маршрут, а перевозити зерно через територіальні води Румунії та Болгарії”, – зазначив він.

Нині головними викликами є російські погрози обстрілювати інфраструктуру портів. Зокрема є погрози щодо атаки кораблів, які перевозитимуть збіжжя.

Цей ризик матиме вплив на страхування суден та шипінгові компанії, тому загроза залишається. За словами посла, Україна створила відповідний фонд гарантування цих ризиків.

“Ми так само маємо можливості залучати кораблі й компанії, які готові надавати ці кораблі для перевезення зерна”, – сказав дипломат.

Зазначимо, що зернова ініціатива припинила роботу 18 липня через рішення Росії. Вночі того ж дня Росія розпочала потужні масовані бомбардування Одеси, а саме портової інфраструктури, використовуючи ракети різних типів і дрони. У ніч на 19 липня Одеса теж потерпала від російських обстрілів, які, схоже, стали наймасштабнішими з початку повномасштабного вторгнення.

За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав агент російського ГРУ, який допомагав російським військам прориватися до Покровська. Росіяни завербували зрадника через “Однокласники”, де він публікував антиукраїнські коментарі.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.