На фестивалі в Італії українку дискваліфікували через протест проти росіянина в журі
Джерело: Анна Петренко/Instagram
На фестивалі циркового мистецтва Salieri Circus Award в Італії українку Анну Петренко виключили зі списку учасників після протесту проти запрошення до журі керівника Московського цирку Максима Нікуліна.
Для участі в конкурсі запросили артистів із 22 країн світу, зокрема з України. Вперше за час проведення фестивалю одним із членів журі став син російського артиста Юрія Нікуліна – Максим Нікулін, який є генеральним менеджером та художнім керівником Московського цирку та підтримує вторгнення Росії в Україну.
“Під його керівництвом у московському державному цирку існують пільги для учасників бойових дій в Україні та їхніх дітей, а пропагандистські бригади артистів виступають для військових. Максим Нікулін у численних інтерв’ю відкрито заявляє, що допомагає військовим і підтримує владу в цьому питанні. Щодня по Україні прилітають бомби в мирні будинки! Як людину з таким іміджем можна було запросити до журі, де виступають артисти з України?” – йдеться у дописі.

Фото: Петренко

Фото: Петренко
У відповідь на це українка вийшла на сцену з українським прапором та листівками “Нікулін підтримує вторгнення в Україну”.
За словами Анни, у такий спосіб вона висловила своє невдоволення і назвала це рішення організаторів “спробою реабілітації іміджу Росії – агресора у війні проти України”.
“Я рада, що мене запросили виступити на фестивалі Salieri Circus Award. Мені дуже сподобалася Італія, і я дуже полюбила людей, з якими познайомилася та працювала. Вибачаюся перед глядачами, які вчора не побачили мого виступу. Коли я їхала на фестиваль, я не знала, що вперше з моменту заснування фестивалю до складу журі буде запрошено представника країни-агресора, Росії. Надсилаю любов і обійми усім, хто мене підтримав, і бажаю мирного неба над головою”, – написала Петренко.
Організатори фестивалю виключили Анну зі списку учасників, заявивши, що фестиваль – не місце для розв’язання політичних питань.
- Спортивний арбітражний суд (CAS) у швейцарській Лозанні ухвалив остаточно рішення щодо російської фігуристки Каміли Валієвої у справі про допінг.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.