Зеленський та керівниця USAID Саманта Пауер обговорили наслідки виходу РФ із «Чорноморської зернової ініціативи»

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з адміністраторкою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Самантою Пауер, яка перебуває з візитом в Україні.

Під час зустрічі сторони окремо обговорили питання подальших спільних дій після одностороннього виходу Росії з “Чорноморської зернової ініціативи”, а також розвитку додаткових маршрутів експорту української агропродукції.

Глава держави подякував Саманті Пауер за візит і безпрецедентну підтримку, яку надають Україні Сполучені Штати й Агентство зокрема.

Під час зустрічі сторони також зосередили увагу на обговоренні подальших спільних кроків для забезпечення першочергових потреб України в умовах продовження агресії Росії, зокрема у сферах соціального захисту населення, охорони здоров’я та освіти.

Зі свого боку, президент Зеленський наголосив на важливості наданої через Агентство фінансової та гуманітарної допомоги Україні й висловив подяку за внесок USAID у забезпечення продовольчої безпеки та за нещодавні ініціативи й рішення стосовно виділення додаткової підтримки для малого й середнього бізнесу в Україні.

“Щиро вдячні США, президенту Байдену, Конгресу, вам особисто й усім американцям за безпрецедентну підтримку України. Для нас украй важливо мати такого надійного союзника. Ціную, що вчора ви побували в Одесі. Навіть попри те, що місто зазнає цими днями посиленого ракетного терору РФ. Надзвичайно важливо особисто бачити, що відбувається сьогодні в Україні”, – зазначив Володимир Зеленський.

“Росія готова вести перемовини з Зеленським, якщо він піде на вибори і отримає легітимність. Підписувати документи про мир Москва буде лише з легітимним президентом України” – заявив під час щорічної пресконференції президент РФ Путін. Ці слова цікаві не лише тому, що раніше ряд кремлівських чиновників заперечували саму можливість переговорів, але й поверненням російської влади до старої тези про “нелегітимність” української влади. Тому варто проаналізувати, навіщо це росіянам і чого Путін прагне досягти.

Бійці підрозділу Сил спеціальних операцій (ССО) ЗСУ в бою в Курській області РФ знищили 12 північнокорейських військовослужбовців і поранили 20.

Українська економіка, попри зменшення на чверть порівняно з 2021 роком, адаптувалася до умов війни і демонструє позитивні тенденції. Вперше з 2022 року за деякими ключовими показниками вона виглядає сильнішою, ніж економіка Росії.

19 грудня президент України Володимир Зеленський під час пресконференції у Брюсселі заявив, що адекватна людина не могла запропонувати “технологічну дуель” над Києвом між західними системами ППО та російським “Орешником”.

Міністерство охорони здоров’я повідомило про формування 1348 експертних команд з оцінки повсякденного функціонування у 286 лікарнях. Комісії мають замінити МСЕК.