Уряд США виділить 250 млн доларів на підтримку аграрного сектору України – CNN

Джерело: CNN.

Уряд Сполучених Штатів Америки планує виділити 250 мільйонів доларів на підтримку аграрного сектору України.

Під час свого візиту до Одеси адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер оголосила, що уряд США надасть 250 мільйонів доларів на підтримку аграрного сектору України на додаток до 100 мільйонів доларів, які вже інвестовано.

За словами адміністраторки USAID, допомога буде використана для зміцнення ключової сільськогосподарської інфраструктури та допоможе Україні спланувати посівні та збиральні роботи врожаю на 2023 рік.

Крім того, Саманта Пауер заявила, що, вийшовши з “Чорноморської зернової угоди”, президент Росії Володимир Путін ризикує безпекою деяких із найбільш уразливих людей на планеті.

“Ідея про те, що Путін буде грати в рулетку з найголоднішими людьми у світі під час найбільшої продовольчої кризи в нашому житті, викликає глибоке занепокоєння”, – сказала Саманта Пауер.

Нагадаємо, що у понеділок РФ заявила, що зупиняє свою участь у “зерновій угоді”, яка дозволяла Україні експортувати продовольство зі своїх портів і здійснювати безпечний прохід через Чорне море до турецької протоки Босфор. Це сталося після того, як Росія забарикадувала ключові порти в регіоні, перекривши експорт українського зерна до решти світу.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.

29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.

Уповноважені з прав людини в Україні та РФ узгодили взаємні відвідини полонених. Зокрема представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні РФ.