Генсек ООН «рішуче засудив» атаку на Ізраїль після того, як країна заборонила йому в’їзд

Джерело: сайт ООН

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш сказав, що “рішуче засуджує” ракетний удар Ірану по Ізраїлю, що стався напередодні.

“Як я робив у зв’язку з атакою Ірану в квітні – і як це мало бути очевидним вчора в контексті висловленого мною засудження – я знову рішуче засуджую вчорашній масштабний ракетний удар Ірану по Ізраїлю”, — сказав посадовець на засіданні Ради Безпеки ООН щодо ситуації на Близькому Сході.

Раніше міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац заявив про заборону генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу в’їжджати до країни, пояснюючи це тим, що той не висловив чіткого осуду масованого ракетного нападу Ірану на Ізраїль.

“Кожен, хто не може однозначно засудити злочинний напад Ірану на Ізраїль, як це зробили майже всі країни світу, не заслуговує ступати на землю Ізраїлю”, – заявив глава МЗС Ізраїлю.

Кац звинуватив генсека ООН в тому, що той “надає підтримку терористам, ґвалтівникам і вбивцям ХАМАСу, Хезболла, хуситам, а тепер і флагману глобального тероризму, Ірану” і “запам’ятається як пляма в історії Організації Об’єднаних Націй”.

Напередодні генеральний секретар ООН опублікував заяву на тлі ракетної атаки Ірану на Ізраїль.

“Я засуджую розширення конфлікту на Близькому Сході, ескалацію за ескалацією. Це має припинитись. Нам абсолютно необхідне припинення вогню”, – йшлося у заяві Гутерреша.

Що передувало

Ввечері, 1 жовтня Іран запустив близько 200 – 250 ракет, зокрема й балістичних, по території Ізраїлю. У Тель-Авіві було чути потужні вибухи. Також незадовго до ракетної атаки у Тель-Авіві стався теракт.

По усій країні лунали сирени.

Це другий випадок в історії, коли Іран безпосередньо атакував Ізраїль. Вперше це сталося у квітні цього року.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу прокоментував масований ракетний обстріл з боку Ірану, пообіцявши помститись. У Тегерані вже зреагували, пригрозивши новими атаками.

Нетаньягу під час звернення до ізраїльтян сказав, що ракетна атака Ірану була “великою помилкою”, за яку той “заплатить”.

“Іран скоїв велику помилку сьогодні ввечері і він заплатить за це. Режим Ірану не розуміє нашої рішучості захищати себе і нашої рішучості помститись нашим ворогам. Ми дотримуватимемось встановленого нами правила: хто б не напав на нас – ми нападемо на нього”, – наголосив прем’єр Ізраїлю.

Зреагували на заяву Нетаньягу і в Ірані, заявивши, що атакуватимуть Ізраїль ще масштабніше, якщо він відповість на вчорашній обстріл.

За словами очільника генштабу Ірану Мохаммада Багрі, вони атакували військову інфраструктуру Ізраїля, зокрема “Моссад”, авіабази “Неватім” та “Хацор”, радіолокаційні установки і танки.

“Ми могли атакувати економічну інфраструктуру режиму, але ми вдарили лише по військових базах”, – сказав він.

Багрі також звернувся до Ізраїлю та його союзників.

“Якщо сіоністський режим не візьмуть під контроль, і будуть скоєні дії проти Ірану, ми вдаримо по всій його інфраструктурі”, – сказав він, додавши, що вчорашня атака була відповіддю на вбивство Ісмаїла Ханії (політичний лідер ХАМАСу), Хасана Насралли (лідер Хезболли) та Аббаса Нільфорушана (бригадний генерал КВІР).

Як відомо, ЦАХАЛ розпочав наземну операцію на півдні Лівану уночі 1 жовтня. Зазначається, що мета – знищити інфраструктуру угруповання “Хезболла” у цій частині Лівану, аби вони не змогли атакувати північну частину Ізраїля. У США підтримали право Ізраїлю на захист, однак стурбовані ризиком спалаху масштабної війни.

Мінно-пошукові бельгійські вівчарки Ахілл та Квад знайшли 286 вибухонебезпечних предметів на замінованих територіях Миколаївщини, після чого сапери ДСНС знищили небезпечні предмети.

Ремонтні бригади НЕК “Укренерго” відновили надійність живлення окупованої Запорізької атомної електростанції.

Один із найпопулярніших новинних сайтів у світі CNN оголосив про запровадження частково платного доступу до своїх матеріалів.

У Генеральному штабі повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 2 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.

Український інститут національної памʼяті почав отримувати звернення від польських громадян щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків їхніх членів родин. Зауважується, що отримано запит щодо проведення таких робіт на території Рівненщини.