Дослідження: 20% ліків, які отримують люди в Африці, можуть бути неякісними чи підробленими
Джерело: The Guardian
На думку вчених, п’ята частина ліків, які отримують люди в Африці, може бути неякісною або сфальсифікованою, що може призводити до зростання антимікробної резистентності та смертей.
Зокрема науковці з Університету Бахір Дар в Ефіопії виявили, що 1639 із 7508 відібраних зразків ліків не пройшли принаймні одного тесту на якість. Їх кваліфікували як неякісні або фальсифіковані.
“Неякісні лікарські засоби” – це дозволені до використання медикаменти, які не відповідають стандартам якості. А “сфальсифіковані” – ті, в яких навмисно спотворено склад або походження.
“Це відкриття є значною проблемою для громадської охорони здоров’я. Якщо пацієнти отримують ліки, які є неякісними або відверто підробленими, це може призвести до неефективності лікування або навіть смерті, якій можна запобігти”, – наголосила Клаудія Мартінес, керівниця відділу досліджень Фонду доступної медицини.
Згідно з даними Управління ООН з наркотиків і злочинності, щороку 500 тисяч людей, які мешкають в Африці на південь від Сахари, стають жертвами використання фальсифікованих і неякісних ліків.
У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) зазначили, що найбільш фальсифікованими ліками в Африці є антибіотики та протималярійні препарати.
Неякісні або фальсифіковані антибіотики можуть містити хибні дози або неправильні активні інгредієнти, що призводить до неефективності лікування та виживання резистентних штамів.
ВООЗ заявила, що такі продукти, ймовірно, сприятимуть зростанню антимікробної стійкості. Згідно з дослідженням, найбільшу частку неякісних і фальсифікованих ліків має Малаві.
- У дитинстві порушення мікробіому кишечника внаслідок прийому антибіотиків може призводити до підвищеної агресивності в майбутньому. Вчені встановили, що зміни в кишкових бактеріях можуть впливати на гени, пов’язані з агресивною поведінкою.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.