До Києва приїхав новопризначений генсек НАТО Марк Рютте

Джерело: пресслужба НАТО
Сьогодні, 3 жовтня, генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснив офіційний візит до Києва, де зустрівся з Президентом Володимиром Зеленським. Це його перший закордонний візит після вступу на посаду 1 жовтня.
“Перший візит Рютте як керівника НАТО відбувається саме в Україну. Це справді важливо. Одразу зрозумілі й пріоритети, де саме зараз триває захист спільних цінностей усієї Євроатлантики. І також це підкреслює, що ми в Україні можемо розраховувати на подальше особисте лідерство Марка”, – прокоментував візит Володимир Зеленський.
Президент наголосив, що головною метою України є повноцінний вступ до НАТО. Під час зустрічі Зеленський і Рютте обговорили План перемоги України, ситуацію на фронті, потреби українських військових, зокрема у протиповітряній обороні, а також питання додаткової співпраці з сусідніми державами.
- Новообраний генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна має стати членом альянсу, оскільки досягти сталої та міцної безпеки в Європі без неї неможливо.
- Колишній глава уряду Нідерландів Марю Рютте з 1 жовтня 2024 року став очільником Північноатлантичного альянсу. Це відбувається у непростий момент, коли триває повномасштабна війна в Україні та перед виборами президента США.
- Генеральний секретар НАТО Марк Рютте сказав, що планує співпрацювати із будь-яким президентом США, незалежно від результатів виборів.
- У Росії прокоментували призначення Марка Рютте на посаду генерального секретаря НАТО замість Єнса Столтенберга.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.