Держаудитслужба: «Київський метрополітен» переплатив 160 млн за доставку наданих вагонів
Джерело: пресслужба Державна аудиторська служба
Аудитори назвали “невиправданою” переплату комунальним підприємством “Київський метрополітен” за доставку вагонів, подарованих європейськими партнерами, що склала близько 160 млн грн – за реальної ринкової вартості такого перевезення у 30 млн грн.
Так, під час проведення аудиту фінансової діяльності КП “Київський метрополітен” з’ясувалося, що середньоринкова вартість транспортно-експедиторських послуг з організації міжнародного перевезення одного вагону метро з Варшави до Києва складає 0,5 млн грн. Натомість КП заплатив 3,15 млн грн за кожен доставлений вагон.
Відтак, за транспортування усіх 60 вагонів здійснена повна оплата на загальну суму у 189,34 млн грн.
Тоді як – за результатами досліджень відкритих джерел інформації (зокрема веб-сайтів низки операторів ринку перевезень) – розрахункова вартість надання таких послуги могла становити лише близько 30 млн грн, – заявили аудитори.
І додали, що зі столичного бюджету витрачено в 6,3 раза більше коштів, ніж вимагала ситуація.
Також зауважується, що підприємство-переможець, котре доставило вагони в Київ, “очевидно дебютувало у сфері транспортно-експедиторських послуг”, позаяк впродовж 2022-2023 років більше нікому з учасників ринку не надавало вказаних послуг. Тобто, перевезення вагонів з Польщі до Києва за договорами з “Київським метрополітеном” – його єдиний досвід в цьому напрямку.
Втім, провести зустрічну звірку аудиторам не вдалося – їх не допустили на підприємство. Через що Держаудитслужба скерувала до Національної поліції відповідний лист про сприяння, – пояснили у службі.
Голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва нагадала, що з вересня 2022 року уряд відновив заходи фінансового контролю місцевих бюджетів.
Вона пояснила, що ретельний фінконтроль за використанням бюджетних коштів на місцях необхідний передусім через те, що держава виділяє значні кошти на відновлення, зокрема – від міжнародних донорів.
- Внаслідок затоплення тунелів Київського метрополітену, Подільська окружна прокуратура міста Києва розпочала досудове розслідування за фактом службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).
- У Києві завершилось засідання Державної комісії ТЕБ та НС щодо ситуації із підтопленням декількох станцій метро у столиці.
- Через підтоплення тунелів київського метрополітену правоохоронці провели огляд території над станцією метро “Деміївська”.
- “Київський метрополітен” уклав договір на продовження робіт із будівництва Сирецько-Печерської лінії метрополітену в напрямку житлового масиву Виноградар. Переможцем тендера обрали ТОВ “Група компаній “Автострада”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський назвав свою останню телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом “найкращою розмовою за весь цей час”.
Під час війни між Ізраїлем та Іраном увага світу була прикута до іранської ядерної програми. Водночас майже поза увагою залишається інша важлива геополітична боротьба — за міжнародну торгівлю ядерними технологіями та збагаченим ураном. Хоч ця сфера менш вибухонебезпечна, ставки тут теж дуже високі.
Співробітники Служби безпеки України та Національної поліції затримали агента російських спецслужб, який зранку 5 липня вчинив теракт в Одесі.
Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.