У Польщі викрили шпигунську мережу РФ: планували підривати потяги з допомогою для України
Джерело: пресслужба Агентства внутрішньої безпеки
Агентство внутрішньої безпеки Польщі затримало 12 осіб, підозрюваних у співпраці з російськими спецслужбами. Підозрювані вели розвідувальну діяльність, спрямовану проти Польщі та планували диверсії на замовлення російської розвідки.
Усім суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Прокуратура висунула їм звинувачення у шпигунстві на користь Росії та участі в організованому злочинному угрупованні.
Докази свідчать про те, що ця група контролювала залізничні маршрути. Її завдання включали, зокрема, розпізнавання, моніторинг та документування перевезень озброєння, що здійснюються для України. Підозрювані також готувалися здійснити диверсії, аби паралізувати постачання техніки, зброї та допомоги Україні.
Інформація, зібрана Агентством внутрішньої безпеки, свідчить, що група також отримала наказ здійснювати пропагандистську діяльність з метою дестабілізації польсько-українських відносин, розпалювання ворожого ставлення в Польщі до країн Північноатлантичного альянсу та нападу на політику польського уряду стосовно України.
Фахівці зібрали докази того, що підозрювані регулярно отримували винагороду від російських спецслужб. У межах розвідувальної діяльності члени групи систематично отримували оплату за виконання завдань.
Нещодавно Польща затримала ще одного члена російської шпигунської мережі, довівши загальну кількість осіб, заарештованих під час розслідування, до 15 осіб, заявив міністр внутрішніх справ Маріуш Камінський.
- Російські військові таємно встановлюють шпигунське програмне забезпечення на смартфонах українців, які перетинають кордон з Російською Федерацією.
- У Нідерландах посадовцям заборонили встановлювати на робочі телефони додаток AliExpress та низку інших застосунків через загрозу шпигунства.
- У Парижі в Єлисейському палаці виявили лист, де всередині був відрубаний людський палець. Палац є резиденцією президента Франції Емманюеля Макрона.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 207 бойових зіткнень.