У Брюсселі затримали Грету Тунберг через блокування дороги під час екопротесту

Джерело: VRT

Поліція затримала у суботу, 5 жовтня, у Брюсселі шведську активістку Грету Тунберг після того, як вона разом із групою інших протестувальників заблокувала перехрестя.

Згідно з повідомленням, о 14.30 годині за місцевим часом близько 200 екологічних активістів розпочали рух маршу від площі Люксембург, що перед Європейським парламентом, до станції метро “Мероде” в Еттербеку.

Вони зазначали, що планують провести там “публічну зустріч про кліматичну справедливість”. Однак половина з них зупинилася по дорозі, щоб заблокувати одне з перехресть столиці. У відповідь поліція розпочала затримувати активістів.

Серед затриманих виявилася і шведська кліматична активістка Грета Тунберг. Вона була однією з символів кліматичних-страйків школярів, які розпочалися у 2018 році.

Фото: соцмережі

Раніше екоактивісти звернулися з відкритим листом до керівників євроінституцій, зокрема, президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн і президента Європейської Ради Шарля Мішеля. Вони закликали, серед іншого, щоб Європа до 2025 року склала чіткий план поступової відмови від субсидій на викопне паливо в Європі. Це має допомогти досягти європейських кліматичних цілей. До 2030 року Європейський Союз планує викидати на 55 відсотків менше парникових газів, ніж у 1990 році.

У 2023 році країни-члени Європейського Союзу виділили 171 мільярд євро на підтримку викопного палива.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.