Україна розглядає можливість дозволити виплату дивідендів іноземцям
Джерело: Bloomberg
Центральний банк України розглядає можливість дозволити іноземним акціонерам повертати дивіденди за 2023 рік у рамках заходів із залучення інвестицій до постраждалої від війни економіки.
План репатріації може бути одним із перших заходів, які Національний банк України запровадить на шляху до пом’якшення контролю над капіталом і повернення до політики, яка існувала до повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.
“Це питання стоїть на нашому порядку денному”, — сказав заступник міністра фінансів України Юрій Гелетій.
Цього місяця центральний банк опублікував стратегію послаблення контролю над капіталом, яка передбачає три основні напрямки дій. Вони мають послабити валютні обмеження, перейти до більш гнучкого обмінного курсу гривні та повернутися до монетарної політики з таргетуванням інфляції.
Ранні кроки до пом’якшення обмежень також можуть включати збільшення кількості іноземної валюти, яку приватні особи можуть купувати за гривню. Однак бізнес, а не домашні господарства, залишатиметься в центрі уваги пом’якшення контролю над капіталом.
“Уряд і бізнес є певною мірою в пріоритеті над домогосподарствами, якщо ми говоримо про дотримання дорожньої карти валютної лібералізації, але при цьому ми враховуємо наслідки тих чи інших кроків. Ми віримо, що якщо ми зможемо створити нормальні умови для бізнесу, щоб відновити інвестиційну та позикову спроможність, компанії зможуть залучити кошти та пожвавити свою діяльність, і, безсумнівно, це піде на користь і людям”, – сказав заступник міністра фінансів Сергій Ніколайчук.
План переходу до більш гнучкого обмінного курсу відбуватиметься шляхом дозволу “дуже обмежених” коливань гривні, а центральний банк продовжуватиме керувати валютою за допомогою ринкових інтервенцій, коли це необхідно.
“Переходячи до більш гнучкого обмінного курсу, ми продовжуватимемо продавати велику кількість іноземної валюти на ринку, але будемо реагувати на зміни ринкових сил. Якщо буде більший попит на валюту, то це призведе до невеликої девальвації і навпаки. Якщо в якісь дні чи тижні ми побачимо нижчий попит порівняно з нашими оцінками, це буде для нас сигналом трохи зміцнити гривню”, – сказав Ніколайчук.
- Від початку повномасштабної війни Україна отримала понад 22 млрд доларів через механізм Світового банку.
- З 20 липня Національний банк України випускає в обіг банкноти номіналом 1000 гривень зразка 2019 року із підписом голови Нацбанку Андрія Пишного та відображенням на них року випуску.
- Перша заступниця глави Національного банку України Катерина Рожкова прокоментували ініціативу Офісу президента щодо відмови від готівки розширення доступу громадян до фінансових послуг через створення поштового банку на базі “Укрпошти”.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.