Від початку повномасштабної війни Україна отримала понад 22 млрд доларів через механізм Світового банку

Джерело: Міністерство фінансів України

За словами очільника Мінфіну, Світовий банк одним із перших надав допомогу Україні, коли це було вкрай необхідно. Від початку повномасштабного вторгнення РФ, Світовий банк мобілізував фінансові ресурси від наших партнерів на суму 34 млрд доларів, з яких вже понад 22 млрд доларів надійшли до держбюджету України.

Надане фінансування містить у собі як власні кошти Світового банку, так і кошти донорів, що надходять до держбюджету через трастові фонди банку.

“Завдяки зазначеному фінансуванню, уряд України має змогу і надалі зберігати макрофінансову стабільність та забезпечувати першочергові видатки держбюджету”, – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Під час зустрічі з віцепрезиденткою Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Антонеллою Бассані міністр фінансів України повідомив представникам Світового банку, що з усіх фінансових зобов’язань партнерів на відновлення України 3,87 млрд доларів відповідають потребам швидкого відновлення, яке оцінюється у 14,1 млрд доларів  на 2023 рік.

Саме тому зараз українська сторона та міжнародні донори працюють над узгодженням переліку нагальних проєктів відновлення та наявних для цього ресурсів донорів.

Під час зустрічі т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва з надзвичайним і повноважним послом Азербайджанської Республіки в Україні Сеймуром Мардалієвим, сторони обговорили пріоритетні напрямки співпраці між Україною та Азербайджаном.

СБУ та БЕБ викрили очільника оборонного заводу, який розкрадав бюджетні кошти на закупівлі комплектуючих для бойових літаків ЗСУ.

Вранці 8 грудня війська РФ завдали ракетного удару по Дніпропетровській області.

Протягом доби російські армійці обстріляли 20 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого пошкоджено житлові будинки та господарчі споруди.

Уламки збитих над Київщиною російських ракет пошкодили декілька приватних будинків.