Болгарія планує передати Україні близько 100 бронетранспортерів

Джерело: Euronews Bulgaria.

Болгарія розглядає можливість постачання Україні близько 100 бронетранспортерів зі складів Міністерства внутрішніх справ країни.

За словами депутата з “Демократичної Болгарії” Івайла Мірчева, бронетранспортери вироблені в 1960-1970-х роках, були придбані тодішніми “Внутрішніми військами” (сьогодні жандармерія), але не використовувалися і більше не потрібні. Болгарія платить великі гроші за зберігання та обслуговування цієї техніки.

За його словами, у реалізації цієї ініціативи беруть участь прем’єр-міністр Болгарії Николай Денков, міністр оборони Тодор Тагарєв, міністр внутрішніх справ Іван Демерджиєв, голова парламентського комітету з оборони Христо Гаджев, а також лідер партії ГЕРБ (Громадяни за європейський розвиток Болгарії) Бойко Борисов.

Депутат Мірчев висловив сподівання щодо того, що Болгарія все ж зможе скористатися обіцяною військовою допомогою США в обмін на надання Україні техніки радянських часів.

Також він наголосив, що в грудні минулого року адміністрація президента Болгарії Румена Радєва відмовилася від угоди з відправлення радянського озброєння в Україну для отримання сучасних американських систем ППО за 200 мільйонів доларів.

“Радев дуже стурбований болгарською армією, але втратив шанс. Ми бачили, що надзвукові ракети Путіна в Україні збивала сучасна система ППО”, – сказав Мірчев.

Також він зазначив, що Болгарія досі відправила Україні найменше зброї порівняно з іншими країнами. За його словами, нещодавно планувався новий пакет до відправлення в Україну, який також буде відносно невеликим.

Крім цього, Івайло Мірчев зауважив, що продаж ядерного обладнання для АЕС Україні – “це теж дуже вигідна угода, оскільки в такий спосіб ми (Болгарія) не лише допоможемо українцям добудувати їхні АЕС, але й повернемо значну частину наших інвестицій”.

Глава МЗС Великої Британії Девід Камерон заявив, що є вагомі аргументи для конфіскації заморожених російських активів і витрати їх на відновлення України.

У соцмережах українці розкритикували нещодавно встановлений у Києві пам’ятнику загиблому Герою України Олександру Мацієвському – через надто реалістичну воскову фігуру воїна та місце розташування.

Директорка Центру підтримки аеророзвідки, ветеранка та волонтерка Марія Берлінська наголосила, що глава РФ Володимир Путін особисто контролює виробництво дронів в Росії, оскільки розуміє потужність цього озброєння на фронті.

Вдень 7 грудня російські військові серйозно пошкодили обладнання прифронтової теплоелектростанції, внаслідок чого два енергоблоки зупинили роботу. ЗС РФ здійснили по одній з ТЕС артобстріл.

За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично із 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.