Велика Британія ввела санкції проти військ РФ за використання хімічної зброї

Джерело: Reuters
У вівторок, 8 жовтня, Велика Британія запровадила санкції проти російських військ, причетних до використання хімічної зброї на полі бою в Україні, звинувативши Росію в “жорстокій і нелюдській тактиці”.
До списку санкцій увійшли Війська радіологічного, хімічного та біологічного захисту РФ та їх керівник Ігор Кириллов, йдеться в заяві уряду.
“Велика Британія не буде сидіти склавши руки, поки Путін і його мафіозна держава грубо порушують міжнародне право, включаючи Конвенцію про заборону хімічної зброї”, — заявив міністр закордонних справ Девід Леммі.
Він додав, що Кириллов був “значним рупором кремлівської дезінформації, поширюючи брехню, щоб замаскувати ганебну та небезпечну поведінку Росії”.
Також під санкції потрапили дві лабораторії Міноборони Росії за “надання підтримки в розробці та розгортанні цієї нелюдської зброї для використання на передовій”.
Міністерство закордонних справ заявило, що сили Москви відкрито визнали використання небезпечної хімічної зброї на полі бою.
- У Генштабі повідомили про нові випадки застосування війська РФ хімічної зброї у вересні.
- Російські війська впродовж серпня здійснили 447 атак на українські сили оборони із застосуванням боєприпасів, що містять небезпечні хімічні речовини.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.